Salon Amanda

Lubię każdy mebel w moim domu

Od zawsze miałam bzika na punkcie mebli w całym domu. Dbałam o nie, czyściłam i konserwowałam, aby starczyły jeszcze dla dalszych pokoleń. Każdy mój mebel ma duszę, swoją historię i wartość. Opowiem o każdym z nich po kolei, ponieważ mają dla mnie ogromne znaczenie w życiu codziennym. W końcu każdy mebel towarzyszy mi co dziennie i spełnia odpowiednie funkcje.

Każdy mój mebel ma wartość

mebleZacznijmy od przedpokoju. Znajduje się tutaj wieszak drewniany przypominający te, jakie miały miejsce za czasów prl-u. Dostałam go w spadku po moim dziadku. Kiedy na niego patrzę, to przypomina mi się jego czapka i kurtka, która wisiała na nim. Przechodząc do kuchni widzimy meble kuchenne. Są one zbudowane z drewna lakierowanego. Znajdują się tutaj szafki z blatem kuchennym, jak i wiszące. Centrum kuchni stanowi stół. To bardzo wartościowy mebel, przy którym jem obiad z rodziną. To centrum rozmów i wspomnień po mojej mamie. Mebel, jakim jest stół dostałam od mamy w prezencie na czterdzieste urodziny. Jeśli chodzi o łazienkę, mam tutaj taką szafkę na ręczniki. Ten mebel był moim pierwszym, który kupiłam w swoim życiu dlatego też jest dla mnie taki ważny. W salonie znajduje się stary fotel oraz kanapa. Te meble tapicerowane przypominają mi mojego ojca, który gustował w takim stylu. Najbardziej lubię przebywać w sypialni, w której znajdują się nowoczesne meble. Pachnie tutaj świeżością. Lubie odpoczywać na nowym łóżku z wygodnym materacem i czytać książki przy zapalonej lampce nocnej.

Wszystkie moje meble bardzo lubię. Siedzę w domu cały dzień, dlatego o nie dbam. Nie ma dnia, żebym nie czyściła któregoś z nich. Nie lubię kiedy są zakurzone. Dzięki meblom, które znajdują się w moim mieszkaniu, wnętrze nabiera pewnej atmosfery, stylu. Nie mam zamiaru nigdy się ich pozbywać bo są dla mnie po prostu ważne.