Salon Amanda

Magazynowanie zbóż i kiszonek

Magazynowanie kiszonek oraz zbóż jest niezwykle istotnym elementem produkcji rolniczej. Zakiszanie różnego rodzaju pasz oraz przechowywanie zbóż może niekiedy nastręczać nieco problemu, szczególnie, kiedy nie posiadamy odpowiedniej powierzchni magazynowej. W związku z tym możemy skorzystać z alternatywnych sposobów składowania plonów.

Foliowe rękawy kiszonkarskie

rękaw foliowy do kiszonki - producentNa szczególną uwagę w czasie magazynowania zasługuje rękaw foliowy do kiszonki – producent oferuje zazwyczaj dodatkową pomoc w zakresie doradztwa korzystania z rękawa. Dzięki zastosowaniu rękawów do zakiszania możemy uzyskać pasze wysokiej jakości, bogate w składniki odżywcze. Płody rolne są pakowane hermetycznie, nie ma do nich dostępu powietrze oraz wody opadowe, co zapewnia minimalne straty składników pokarmowych. W foliowych rękawach kiszonkarskich można przechowywać m.in. suche i mokre ziarna zbóż oraz kukurydzy, sieczkę z trawy, lucerny i kukurydzy, a także wysłodki z buraków oraz młóto browarniane. Rękawy do zakiszania są dostępne w różnych długościach: od 30m do nawet 150m. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na gramaturę folii, aby nabyć produkt odporny na rozerwania i przebicia. Stosowanie foliowych rękawów do zakiszania jest znacznie tańsze niż magazynowanie w silosach, gdzie kiszonka musi zostać odpowiednio ubita, a także na pryzmach, co powoduje duże straty w zebranych płodach rolnych.

Zakiszanie w rękawie wymaga zastosowania prasy silosującej. Mniejsze gospodarstwa mogą skorzystać z usług firm, które oferują zakiszanie w rękawach. Po kilku godzinach otrzymujemy gotowy, wypełniony masą organiczną rękaw. Przy większej produkcji warto zainwestować we własną prasę, która będzie bardziej ekonomiczna niż budowa silosu i zakup maszyn koniecznych do ubijania kiszonki.