Salon Amanda

Mobilna rozdzielnica elektryczna

Energia elektryczna jest nam potrzebna każdego dnia w pracy i w domu, bo pozwala na korzystanie z wielu rodzajów maszyn i urządzeń. Bywa, że również poza budynkiem musimy mieć zapewniony dostęp do prądu, a wtedy potrzebna jest rozdzielnica.

Gdzie są wykorzystywane rozdzielnice elektryczne?

przenośna rozdzielnica elektrycznaWszystkie urządzenia, z których codziennie korzystamy potrzebują podłączenia do źródła zasilania i tego samego wymagają profesjonalne maszyny na placach budowy. Rozdzielnice są stosowane przez firmy budowlane czy nawet remontowe już od wielu lat, ponieważ są w stanie dostarczyć energię w dowolne miejsce. Przede wszystkim służą do tymczasowego zasilania, zatem sprawdzą się na placu budowy, w czasie imprezy w plenerze, na targach czy na kempingach. Przenośna rozdzielnica elektryczna będzie idealne w warsztacie czy garażu, ale o odpowiednich parametrach sprawdzi się również w dowolnej firmie. Jej zaletą są kompaktowe rozmiary, wysoka wydajność oraz stabilna praca nawet podczas intensywnej eksploatacji. Ważnym elementem każdej rozdzielnicy są odpowiednie zabezpieczenia, które chronią ich użytkowników przed porażeniem prądem czy zwarciem. Jeżeli zależy nam na stałym kontrolowania ilości pobieranej energii przez rozdzielnicę, to warto wybierać modele z licznikami. Rozdzielnice elektryczne mogą mieć różną ilość gniazd i przyłączy, przez co ich przeznaczenie jest zróżnicowane. W wielu warsztatach samochodowych czy meblowych możemy znaleźć rozdzielnice, gdyż dają one poczucie bezpieczeństwa.

W sprzedaży znajdziemy modele rozdzielnic budowlanych, które mogą kosztować od około trzystu do nawet dwóch tysięcy złotych. Ich wartość zależy od modelu, producenta oraz ilości gniazd i złączy oraz dodatków takich jak na przykład liczniki czy dodatkowe zabezpieczenia.