Salon Amanda

Model łóżka dzicięcego

Miejsce, w którym śpią nasze dzieci jest bardzo ważne, gdyż zapewnia im spokojny sen, bezpieczeństwo i komfort. Przez pierwsze lata życia dziecka, powinno ono mieć dość wysokie zabezpieczenia, a potem z wiekiem można je zmniejszać.

Zakup łóżeczka dla dziecka

łóżka dla dzieciZakup pierwszego łóżka dla malucha raczej nie jest problemem, bo zawsze musi to być model wysoki z pionowymi szczebelkami. Dzięki takiemu zabezpieczeniu, nawet dziecko, które już chodzi nie wyjdzie samodzielnie z łóżeczka. Dla starszego malucha można wyciągnąć szczebelki, albo kupić nowe łóżko, które ma jedynie podwyższone brzegi. Wybór najlepszego łóżka dla dzieci, które mają już ponad pięć lat, nie jest prosty, bo na rynku znajdziemy ich bardzo dużo. Niektóre wyglądają jak prawdziwe samochody, łoża księżniczek, czy mają nowoczesny wygląd. W ostatnich miesiącach na naszym rynku pojawiły się łóżka dziecięce ze Skandynawii, które charakteryzują się dużą prostotą i klasyką. Najczęściej są wybierane dla dziewczynek, ponieważ ich konstrukcja przypomina domek, w którym śpi dziecko. Łóżko może też wyglądać jak namiot, ponieważ jego górna część będzie tworzyć szpiczasty czubek, który będzie okryty materiałem, tworząc kształt indiańskiego namiotu tipi. Ważne jest także wyposażenie łóżeczka, czyli dobór odpowiedniego materaca, miękka pościel, czy dekoracje w postaci poduszek ozdobnych. Dzieci w takich miejscach chętnie spędzają czas nie tylko w trakcie nocy, ale też w trakcie dnia się bawią na łóżku. Dla nich to miejsce nie tylko do spania.

Jeżeli chcemy kupić najlepsze i najtańsze łóżko dla dziecka, to najlepiej go szukać w sklepach internetowych, lub zlecić jego wykonanie zaprzyjaźnionemu stolarzowi. Koniecznie musi być wykonane z drewna, gdyż takie będzie wytrzymałe i estetyczne.