Salon Amanda

Modne wnętrze z napinanym sufitem

Podczas budowy domu, czy też jego remontu omawiamy i zastanawiamy się nad różnymi udogodnieniami, które możemy zastosować. Ważne jest żeby sprawdzić wszystkie opcje jakie są dostępne, tak by w przyszłości nie żałować swoich decyzji. Jedną z nich może być instalacja sufitu napinanego.

Czym wyróżnia się napinany sufit?

sufit napinanyInstalacja sufitu napinanego łączy się z dość dużymi zmianami. Inaczej nazywamy go lustrzanym i jest po prostu jednym z rodzajów sufitu podwieszanego. Jego montaż polega na umieszczeniu go równolegle do poziomu starego stropu, jednocześnie zmniejszając wysokość pomieszczenia i przy okazji pozbywając się nierówności. Możemy zrobić to bardzo szybko, prosto, bez wynoszenia mebli i czyszczenia całego pomieszczenia, tak jak ma to miejsce  przy gruntownym remoncie domu, kiedy sprzątanie może trwać nawet kilka dni.  Podczas instalacji sufit napinany jest tworzony z szyn, które przykręca się do ścian tworząc całą konstrukcję. Materiałem, który się do nich przyczepia jest membrana wykonana z PCV. Jednak zanim to zrobimy, musimy rozgrzać ją do 70 stopni Celsjusza. Montaż tego typu sufitu może zająć tylko jeden dzień, jeśli pomieszczenie nie jest zbyt duże. Dodatkową jego zaletą jest nie tylko wytrzymałość, ale również możliwość dopasowania go do niemal każdego wnętrza. Najczęściej wybierany jest po prostu kolor biały, jednak dostępne są również czarne, granatowe, a także tzw. efekt gwiezdnego nieba, który można uzyskać kupując ciemną membranę z jasnymi punktami. 

Podczas remontu warto zwrócić uwagę na stan naszego sufitu, ponieważ możemy go naprawić bardzo szybko i w dość tani sposób. Obecnie na rynku dostępnych jest tyle wariantów sufitu napinanego, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i sprawi, że wnętrze jego domu będzie niepowtarzalne i urokliwe.