Salon Amanda

Montaż gruntowej pompy ciepła

Od dłuższego czasu nosiliśmy się z zamiarem przeprowadzenia gruntownego remontu naszego domu. W końcu, kiedy udało się zebrać odpowiednią kwotę, zdecydowaliśmy, że zamiast zmian estetycznych w postaci wymiany kafelek, malowania ścian i tym podobnym pracom, zainwestujemy w coś bardziej praktycznego. Zdecydowaliśmy się zamontować gruntową pompę ciepła.

Jak zainwestowaliśmy w energię odnawialną

montaż pomp ciepła toruńPodjęcie decyzji w sprawie wyboru odpowiedniej pompy, wymagało od nas trochę zaangażowania i poszukiwań. Gdy w końcu, zdecydowaliśmy się na firmę instalatorską i montaż pomp ciepła toruń był tym miastem, w którym udało się kupić dobre urządzenie i za stosunkowo niską cenę. Gruntowe pompy ciepła, pobierają energię odnawialną z gruntu i okazały się najlepszym rozwiązaniem dla naszych warunków mieszkalnych. Posiadamy dom z odpowiednią działką, która jest idealna do rozłożenia poziomych wymienników ciepła tzw. kolektorów gruntowych. Wymienniki użyte do naszych celów, wykonane były z rur polipropylenowych o średnicy 30mm. Firma ułożyła je na głębokości 1,5m i w odległości ok 1m od siebie. Standardowo, rury wymienników są układane na głębokości ok. 0.3m, nieco niżej niż głębokość przemarzania. Jednak zależało nam, aby w okresie letnim nie zakłócać wegetacji roślin. Po odpowiednich obliczeniach przez naszego wykonawcę, zastosowana głębokość okazała się idealna, zarówno do pozyskania właściwej energii przez pompę ciepła, jak i dla naszych roślin. Maksymalna długość rur w jednej pętli wyniosła 100m, co również przyczyniło się do sprawnego funkcjonowania naszego urządzenia. Byliśmy bardzo zadowoleni z usług naszego wykonawcy.

Na każdym etapie inwestycji, zostaliśmy szczegółowo poinformowani o wszystkich możliwych rozwiązaniach, co w efekcie końcowym dało nam oczekiwany rezultat, nie tylko odnośnie oszczędności, ale również właściwego zagospodarowania przestrzeni naszego ogrodu.