Salon Amanda

Na co uważać wybierając lodówkę do wina?

 

Jak wielu z was wie zapewne, alkohole takie jak wino potrzebują odpowiednich temperatur. Co prawda jeśli chodzi o krótkotrwałe przechowywanie to nic się nie wydarzy, jednak w przypadku lat to nawet różnica jednego stopnia może sprawić ogromną stratę, jeśli chodzi o aromat i smak wina.

Jakie drzwiczki powinna posiadać lodówka na wino?

lodówki na winoDlatego też należy zakupić jakąś dobrą chłodziarkę na wino czy też lodówkę, dzięki której zapewni się temu alkoholowi jak najlepsze warunki w którym będzie przechowywany. W przypadku chłodziarek nastawia się raczej na długotrwałe przechowywanie większych ilości, natomiast lodówki nie mają tak dużych pojemności, a co za tym idzie najczęściej przechowuje się tu przez krótki czas wino. Jednak trzeba zwrócić uwagę na rodzaj drzwiczek. wino ogółem nie powinno być wystawione na działanie światła, bo po prostu zaczyna się zmieniać pod jego wpływem. Najlepiej gdyby drzwiczki nie przepuszczały światła, jednak jeśli przechowuje się wino jedynie przez jakiś czas to można się pokusić o takie przeszklone. Choć mimo to warto byłoby żeby posiadały filtr UV oraz były w jakimś stopniu zaciemnione. Dzięki temu nie trzeba bać się o jakość wina, a przy tym taka lodówka wygląda naprawdę dobrze. Sam posiadam tego rodzaju model w swojej kuchni i muszę przyznać że wino dobrze się dzięki temu prezentuje. Małae lodówki na wino są według mnie dobrą inwestycją, jeśli lubimy jak najlepiej smakujący alkohol. Trzeba zawsze uważać na to co dzieje się z danymi butelkami, nie możemy ich po prostu narażać na niedogodne warunki które zmieniają smak i aromat alkoholu.

Jeśli chodzi o ceny to są one naprawdę różne, a ma na nie wpływ wiele czynników. Dlatego też radziłbym zorientować się w ofertach wielu sklepów internetowych. Dzięki temu będzie wiadomo czy konkretny model jest wart zakupu. Jestem pewien że zdołacie znaleźć dla siebie coś dobrego.