Salon Amanda

Na czym polega serwis opryskiwacza?

 

Zima, jest sezonem martwym, w rolnictwie, a więc jest to idealny czas, aby przeprowadzić przegląd niektórych maszyn. Pomimo tego, ze wydaje nam się, iż coroczny przegląd, jest zbędny, to jesteśmy, w błędzie, jeżeli chcemy, aby nasze maszyny pracowały, bez awarii podczas sezonu musimy zdecydować się na wykonanie przeglądu i wymianę części, które są już uszkodzone. 

Czy warto przeprowadzić serwis opryskiwacza?

serwis opryskiwaczyPomimo tego, że wydaje nam się iż bogaty serwis opryskiwaczy jest zbędnym zajęciem, ponieważ używane są kilka razy, w roku, to jesteśmy, w błędzie. Prawidłowe działanie opryskiwacza, ma wielki wpływ, na wzrost i jakość naszych upraw. Gdy opryskiwacz, będzie miał uszkodzone końcówki rozpylające, będzie po prostu lał, a więc może się okazać, że zabieg pozbywania się trawy z uprawy będzie wykonany źle. Dużo gorzej będzie, jeżeli przez to uszkodzenie, nasze uprawy zostaną całkowicie lub częściowo spalone, poprzez zbyt dużą dawkę oprysku. W opryskiwaczu, jest wiele części, które wpływają również na środowisko. Do takich części, zaliczamy węże, uszczelki itp. Gdy któreś z tych części zostanie uszkodzone, może się okazać, że przez przypadek zanieczyścimy lokalną rzeczkę, podczas przejazdu obok niej, może dostać się tam oprysk. Oprócz części, które wymieniłem bardzo ważne, jest aby opryskiwacz posiadał dobre ogumienie wraz z odpowiednią ilością powietrza, w kołach. Spowoduje to mniejsze spalanie ciągnika i mniejsze zanieczyszczenie.

Pomimo tego, że wielu rolników uważa iż serwis opryskiwacza, jest niepotrzebnym zadaniem, to wcale tak nie jest. W dzisiejszych czasach, coraz bardziej powinniśmy dbać o nasze środowisko, dzięki czemu będziemy zapobiegać zmianie klimatu. Opryskiwacz, jest bardzo ważnym narzędziem pracy rolnika, dlatego powinien być zawsze sprawny.