Zdecydowana większość magazynierów i pracowników hal produkcyjnych czy nawet osób zajmujących się transportem i spedycjom zna niezliczone możliwości i sposoby zastosowania palet, które w swoim założeniu służą jako podstawka do obiektów, które następnie można przewieźć wózkiem widłowym, jednakże od wielu lat zdobywają one coraz to więcej zastosowań.
O specyfice i zastosowaniu nadstawek
Przede wszystkim służą jako fantastyczne miejsce do składowania różnego rodzaju narzędzi i drobnych przedmiotów, których się akurat nie używa. Palety świetnie odnajdują się też podczas wszelkiego rodzaju prac rozładunkowych i załadunkowych. Można z ich pomocą przenosić obiekty albo mogą posłużyć za podstawę czegoś, co nie powinno znaleźć się bezpośrednio na podłodze (np. żeby uniknąć zakurzenia i zabrudzenia). Co ciekawe, na rynku od dłuższego czasu istnieją tzw. nadstawki do palet, które jeszcze kilkukrotnie zwiększają przydatność palet w magazynie. Ponieważ tego typu nadstawki mogą być zrobione w zasadzie z dowolnego materiału (dostępne są drewniane, metalowe, a nawet plastikowe) i mogą służyć np. jako improwizowany kosz lub nawet jako podstawa półki. Dzięki nadstawce można zrobić z palety doraźne schodki, dzięki którym będzie można dostać się do będącego poza zasięgiem transportu. Jest cała masa nowych możliwości, które istnieją dzięki wykorzystaniu nadstawek. Z takiego (niezwykle taniego, nawiasem mówiąc) rozwiązania często korzystają sklepy budowlane, które robią z nich wielkie kosze na produkty z przeceny.
Połączenie palety z nadstawką jest w stanie rozwiązać wiele trudności, jakie może napotkać pracownik magazynowy, zatem dobrze mieć kilka takich w zanadrzu. Nie kosztują one wiele, a naprawdę potrafią wyciągnąć z niejednej opresji. Warto przejrzeć oferty producentów w tym zakresie, aby w efekcie wybrać takie, które najlepiej się sprawdzą w przestrzeni roboczej.