Salon Amanda

Najlepsze karmy dla psów

 

Pies, to drapieżnik i padlinożerca. Jeśli ktoś chciałby karmić psa zbożem, niedługo może się nim cieszyć. A na pewno będzie musiał wizytować ze swoim pupilem często u weterynarza. Dlaczego? Bo pies to nie kura. Żadnego zboża jadł nie będzie. Tak go przystosowała natura. Oczywiście, głód zmusi do wszystkiego, ale wybór jest jeden.

Kupowanie dobrej bezzbożowej karmy dla psa

bezzbożowa karmaRóżne gatunki zwierząt mają różne preferencje żywieniowe. Są zwierzęta wszystkożerne, a są takie, które jedzą np. tylko rośliny (i to często jeden gatunek roślin). Taki gatunek zwierząt jest źle przygotowany przez naturę do przetrwania. Aby to zrozumieć można porównać szczura i misia koala i już wiemy, który gatunek natura lepiej przygotowała do przetrwania. A jak to jest z psami? Jak wspomnieliśmy wyżej, pies – to drapieżnik i padlinożerca. Aby jego dieta była jak najlepsza, powinna to być bezzbożowa karma dla psów, która całkowicie tą dietę wypełni. Pies w stanie dzikim, wybiera sobie takie jedzenie, do którego przygotowała go natura. W niewoli – nie ma takiego wyboru. Zjada to, co da mu właściciel. A właściciele często popełniają poważne błędy żywieniowe w karmieniu swoich zwierząt. Najczęściej są to błędy nieświadome. Dlatego warto poczytać o najlepszej diecie dla psów i przekonać się, że zboże nie jest dla psów. Zakupując karmę czy to w sklepie stacjonarnym, czy też w internecie, należy dokładnie czytać skład każdej karmy. Najlepiej, jeśli w składzie będzie jak najwięcej mięsa i warzyw.

Dbajmy o nasze zwierzęta nie tylko zajmując się nimi, spacerując, czy kąpiąc naszego psa. I przede wszystkim nie dawajmy psu naszego jedzenia. Nie jest to dla niego zdrowe. Pies należy do innego gatunku pomimo tego, że również jest ssakiem. Psy mają swoją dietę, a człowiek swoją. I tego się trzymajmy.