Salon Amanda

Najlepszy rowerek biegowy dla dziecka

Większość dzieci stawia swoje pierwsze kroki w wieku około dwunastu miesięcy. Dzieci ćwiczą to umiejętność niemalże non stop, dlatego te tak szybko zaczynają biegać. Jednak można dziecku pomóc i uatrakcyjnić etap nauki chodzenia.

Kiedy dać dziecku rowerek biegowy?

rowerki biegowe dla dzieciPierwsze próby chodzenia nie są proste, ale dzieci nie zrażają się niepowodzeniami, bo mają przed sobą postawiony jasny cel – samodzielne chodzenie. Należy wspierać malucha w tym ważnym etapie rozwoju i można to robić na wiele sposobów. Najlepszym sposobem są rowerki biegowe dla dzieci, które są przeznaczone dla maluchów już od pierwszego roku życia. Są bezpieczne i lekkie, dlatego dzieci nie zrobią sobie nimi krzywdy. Można kupić model drewniany, aluminiowy lub z tworzywa sztucznego. Rowerki biegowe składają się z ramy, kierownicy siodełka i dwóch kół. Dzieci siadają na nich i odpychają się nóżkami, co świetnie wpływa na rozwijanie mięśni nóg, które są niezbędne w poprawnych chodzeniu. Większość dzieci uwielbia na nich spędzać czas i robią to będąc w domu, ogrodzie czy na spacerze. Modele rowerków dla starszych dzieci są nieco większe i dają dzieciom możliwość szybszego przemieszczania się. Taki sprzęt rowerowy jest wstępem do nauki jazdy na klasycznym, dwukołowym rowerze, dlatego warto nie pomijać tego etapu nauki. Wielu rodziców się zastanawia, kiedy jest najlepszy moment na danie dziecku takiego rowerku, ale nie ma się czym obawiać, ponieważ nawet jeżeli damy mu go za wcześnie to maluch nie będzie chciał z niego korzystać.

Większość dzieci w wieku dwunastu miesięcy jest gotowa na rowerek biegowy, dlatego dostępne są modele już od tego wieku. Nie mają one możliwości regulacji wysokości siodełka czy kierownicy, bo jak maluch z niego wyrośnie to trzeba kupić model dwukołowy z pedałami.