Salon Amanda

Najlepszy sprzęt do firmy

 

Prowadząc firmę z pewnością musimy przykładać dużą wagę do jakości kupowanego sprzętu. Oczywiście można kupować sprzęt z niższej półki, ale to z pewnością odbije nam się czkawką już przy pierwszej poważniejszej awarii. Sprzęt dobrej jakości z pewnością posłuży nam długo, a do tego serwis będzie na wyciągnięcie ręki.

Jak dbać o spawarkę?

spawarki migNiemal każdy zakład ślusarski musi posiadać w swoim parku maszynowym co najmniej jedną porządną spawarkę. Sprzęt ten musi być albo kompletnie bezawaryjny, albo musimy posiadać na stanie spawarkę zapasową. Wszystkie polecane spawarki mig wymagają muszą przechodzić regularne przeglądy techniczne, by na wczesnym etapie eliminować powstające usterki. Ważne jest, by spawarka podczas pracy stała w bezpiecznym i dobrze wentylowanym miejscu, bo dzięki temu sprzęt nie będzie się przegrzewał. Sama spawarka to nie wszystko, bo równie ważny jest osprzęt, czyli między innymi przewód spawalniczy, przewód masowy i podajnik drutu spawalniczego. To wszystko składa się w jedną całość i pozwala korzystać z urządzenia zgodnie z jego przeznaczeniem. Ważne jest również, by regularnie czyścić końcówkę prądową, ponieważ z czasem mogą gromadzić się na niej nagary, co z pewnością pogorszy jakość wytwarzanych spoin. Dobrego sprzętu z pewnością nie możemy powierzyć spawaczowi bez doświadczenia, ponieważ bardzo łatwo może on rozregulować parametry urządzenia, co przełoży się bardzo negatywnie na jakość spoin.

Dobra spawarka niestety nie kosztuje mało. Jeśli już decydujemy się na inwestycję w spawarkę, warto zasięgnąć porady u doświadczonych spawaczy, którzy na nie jednym sprzęcie już pracowali. Z pewnością polecą nam oni najlepszą spawarkę. Dodatkowo jeśli kupimy spawarkę, na której spawacz już pracował, oszczędzimy sobie czasu na poznanie przez niego nowego sprzętu.