Salon Amanda

Najnowocześniejsze urządzenia alarmowe

Najprostsze systemy alarmowe, składające się z czujników nacisku umieszczanych w drzwiach oraz oknach były najpopularniejszymi rodzajami zabezpieczeń do niemal wszystkich obiektów. Były używane tak ekstensywnie, iż coraz częściej stawały się one tylko jednym z wielu elementów systemu alarmowego, zwłaszcza w budynkach o dużej powierzchni.

Najnowocześniejsze zabezpieczenia elektroniczne i alarmy

instalacje alarmowe gdańskWiele nowoczesnych obiektów użytkowych, zwłaszcza objętych podwyższonym poziomem bezpieczeństwa, wyposażano w znacznie bardziej zaawansowane zabezpieczenia, połączone z systemami alarmowymi budynku. Mogły być to czujniki ruchu lub panele dostępowe, wymagające użycia karty identyfikacyjnej lub kodu, jak również sprzęt służący do rozpoznawania twarzy. Takie wyposażenie oczywiście było dość niespotykane w sklepach sprzedających instalacje alarmowe Gdańsk był jednym z niewielu miast, gdzie znajdowała się jedna z największych hurtowni wyposażenia bezpieczeństwa, w której takowe wyposażenie można było dostać. Zaopatrywały się tam niemal wszystkie duże agencje ochrony z całego kraju, zwłaszcza te obsługujące obiekty zastrzeżone. W ofercie hurtowni znajdowały się bowiem urządzenia najbardziej zaawansowane, sprowadzane na zamówienie prosto od producentów i często wymagające posiadania licencji specjalisty zabezpieczenia technicznego by można było dokonać ich zakupu.

Najnowocześniejsze urządzenia alarmowe były bowiem bardzo często dopasowywane do jednego konkretnego obiektu i przystosowywane do działania z obecnym tam systemem zabezpieczeń. Tego rodzaju urządzenia alarmowe były jednak nieporównywalnie bardziej skuteczniejsze niż jakiekolwiek standardowe rodzaje zabezpieczeń, i powszechnie uważano iż są niemal niemożliwe do pokonania po prawidłowej instalacji.