Salon Amanda

Namioty na wyjazd wakacyjny

Wyjazdy wakacyjne wymagają od nas odpowiedniego przygotowania. Jadąc nad morze, należy pamiętać o podstawowych rzeczach, które uprzyjemnią nam wyjazd. Należą do nich między innymi namioty czy parawany, które ochronią nas i nasze dzieci przed paskiem i słońcem. 

Namioty chroniące przed słońcem 

namiot na plażę dla dzieckaPlaża to miejsce, które chętnie odwiedzamy. Najczęściej wybieramy takie rozwiązanie latem, gdy pogoda sprzyja plażowaniu. Niemniej, podczas wakacji słońce potrafi być dla nas nieco uporczywe. Należy pamiętać o kremach z filtrem i odpowiednim nakryciu głowy. Dzieci słabiej znoszą takie temperatury, dlatego też wielu producentów oferuje nam namiot na plażę dla dziecka. Dzięki niemu nasze pociechy mogą schować się w cieniu zawsze wtedy, gdy czują się zmęczone. Namioty wykonane są zwykle z materiałów, jakie chronią przed szkodliwym promieniowaniem i nie nagrzewają się. Namiot jest półotwarty, dzięki czemu następuje lepsza wentylacja. Dostępne są różne wielkości namiotów, dzięki czemu nie musimy kupować osobnych namiotów dla każdego dziecka – wystarczy wybrać ten większy, by pomieścić całą naszą gromadkę. Mogą w nich przebywać zarówno niemowlęta, jak i dzieci starsze. Namioty bardzo łatwo rozstawić i solidnie trzymają się one podłoża – co przy piasku wcale nie jest tak proste. Wiele z nich można przywiązać do czegoś, co utrzyma je stabilnie w jednym miejscu lub wbić w ziemię za pomocą tzw. śledzi. 

Zabranie na plażę namiotu pozwala nam schować się przed palącym słońcem, które w nadmiarze może nam zaszkodzić. W związku z tym warto przemyśleć taki zakup, ponieważ namioty są trwałe i będą nam służyły przez wiele lat i wiele takich wyjazdów. Z powodzeniem rozstawimy je także w naszym ogrodzie, by dzieci miały dostęp do cienia każdego dnia, podczas każdej zabawy.