Salon Amanda

Napęd do bram wjazdowych

Właściciele pojazdów osobowych, każdego dnia pozostawiają swoje samochody w wyznaczonym miejscu parkingowym lub w hali garażowej. Często korzystają także ze specjalnych bram wjazdowych, które po otwarciu umożliwiają przejazd na parking lub dziedziniec. Po przejeździe brama ponownie zostaje zamknięta.

Innowacyjne systemy automatyki do bram

nowoczesna automatyka do bram skrzydłowychBramy zostają stosowane jako część ogrodzenia terenów prywatnych, obiektów przemysłowych oraz wspólnot mieszkaniowych. Coraz częściej, bramy z których korzysta każdego dnia więcej niż jeden kierowca, wyposażane zostają w specjalny system napędowy, który umożliwia zdalne otwarcie oraz zamknięcie bramy. Jest to spore ułatwienie codziennego funkcjonowania kierowców, gdyż przejazd przez bramę, nie wymaga wysiadania z pojazdu oraz manualnego otwarcia bramy przy użyciu siły fizycznej. Do sukcesywnego otworzenia bramy wyposażonej w napęd, wymagane jest wyłącznie posiadanie pilota radiowego, który zostaje zaprogramowany według częstotliwości jaką odbiera jednostka centralna napędu. Nowoczesna automatyka do bram skrzydłowych, stosowana jest nie tylko w przemysłowych bramach, umożliwiających wjazd na teren obiektu przemysłowego lub produkcyjnego. Coraz częściej system ten znajduje zastosowanie w bramach wjazdowych na teren parkingu danej wspólnoty mieszkaniowej, dziedzińca kamienicy, lub działki prywatnej. Warto zapoznać się z możliwością nabycia i zastosowania napędu do bramy, z której na co dzień korzystamy.

Montaż systemu napędowego zdecydowanie ułatwia codzienny, nierzadko wielokrotny przejazd przez bramę. Obsługa bramy wyposażonej w napęd jest niezwykle prosta, gdyż wymaga jedynie posiadania pilota, którym wysyłamy z samochodu sygnał do jednostki centralnej napędu, jeśli chcemy otworzyć lub zamknąć bramę.