Salon Amanda

Naturalne pieluszki wielorazowe

Przeważnie większość rodziców decyduje się na stosowanie jednorazowych pieluszek dla swoich maluchów, gdyż na pewno są wygodne w stosowaniu. Jednak ich wadą jest brak możliwości oddychania skóry i zanieczyszczanie środowiska.

Z czego są wykonane pieluchy marki Aio?

aio pieluszkiSkóra noworodka i niemowlaka jest bardzo delikatna, dlatego też każda tkanina, która ma z nią bezpośredni kontakt musi być delikatna i bezpieczna. Dotyczy to ubranek, ale także pieluszek, ponieważ maluch je ma na pupie niemalże przez dwadzieścia cztery godziny przez pierwsze dwa lata. Pieluchy jednorazowe są wykonane ze sztucznych materiałów, zatem skóra pod nimi nie oddycha. Znacznie lepsze są Aio pieluszki jednorazowe, które poza wewnętrzną nieprzemakalną tkaniną są w całości wykonane z naturalnych tkanin. W sprzedaży znajdziemy przede wszystkim pieluszki uszyte z miękkiej bawełny, bambusa, wełny lub flaneli. Mają specjalnie przygotowany krój, który nie przeszkadza dziecku w funkcjonowaniu oraz nie powoduje otarć. Pieluszki Aio wspierają właściwy rozwój stawów biodrowych i mogą być stosowane przez noworodki, niemowlaki oraz dzieci do nawet trzech lat. Jedyne co muszą zrobić rodzice przy ich wyborze, to dobrać odpowiedni rozmiar do wieku i wag malucha. Wewnątrz pieluchy znajduje się specjalna kieszonka, do której wkłada się specjalną pieluszkę stanowiącą wymienny wkład. Najczęściej są one wykonane z miękkiego bambusa, który jest bardzo chłonny i delikatny w dotyku. W celu zapełnienia ciągłego pieluchowania, wystarczy kupić kilka pieluch wielorazowych i 10 wkładów.

Na rynku znajdziemy pieluszki wielorazowe w wielu kolorach, które z pewnością przypadną do gustu rodzicom. Ich stosowanie jest bardzo proste i można się szybko przyzwyczaić do ich prania, a nie wyrzucania tak jak jednorazowych pieluszek.