Salon Amanda

Nawigacje rowerowe z serii Edge

 

Nawigacje satelitarne, mimo iż głównie przeznaczone do samochodów, były również bardzo często używane również przez entuzjastów jazdy rowerowej. Jednak w tym wypadku służyły one nie tylko do wyznaczania najkrótszej drogi do miejsca docelowego, ale również do tworzenia stałych tras, które były używane przez rowerzystów.

Nowoczesna nawigacja rowerowa od Garmina

garmin edgeNie wszystkie modele nawigacji satelitarnych były jednak wystarczająco wygodne, by można je było stosować podczas jazdy rowerowej. Niektóre miały zwyczajnie za duże rozmiary, i dość często narażone były na uszkodzenia. Mniejsze i bardziej solidne egzemplarze były natomiast szeroko polecane przez rowerzystów, a jednym z modeli które od niedawna zyskiwały coraz większe uznanie był Garmin Edge, od sprawdzonego i wielokrotnie przetestowanego producenta sprzętu nawigacyjnego. Seria Edge była chwalona przede wszystkim za kompaktowe rozmiary, porównywalne wielkością do wymiarów standardowego telefonu komórkowego, oraz podobnie niewielką wagą. W przeciwieństwie do większych modeli od konkurencyjnych producentów, nawigacje Edge posiadały bardzo szeroki i wyraźny ekran o dużej rozdzielczości, dzięki czemu ich użycie w trakcie jazdy było łatwiejsze i wygodniejsze niż w przypadku nawigacji o większych gabarytach, aczkolwiek mniejszych ekranach.

Jak można było się spodziewać po produkcie Garmina, seria Edge pozostawała równie prosta w obsłudze i łatwa do aktualizowania, aczkolwiek posiadała wszystkie zaawansowane dodatki, dzięki którym Garmin pozostawał jednym z najbardziej uznanych producentów. Kompaktowe rozmiary, natomiast, zdecydowanie ułatwiały montaż nawigacji na dowolnym uchwycie rowerowym, nawet takim który nie był przystosowany do instalacji systemu nawigacji satelitarnej.