Salon Amanda

Niedrogi kompresor do domu

Każdy mężczyzna posiada w domu lub w garażu swój zestaw różnego rodzaju narzędzi. Czasami może to wszystko przypominać nawet mały warsztat a czasami może się mieścić jedynie w jednej małej walizce schowanej gdzieś na półce. Wszystko zazwyczaj zależy od tego jaką powierzchnia do zagospodarowania w ten sposób dysponujemy. Jeżeli mamy jakiś garaż lub nawet małą piwnicę zdecydowanie możemy sobie pozwolić na trochę więcej.

Jaki kompresor wybrać do prac domowych?

tanie kompresory olejoweI tak jak już mamy większość niezbędnych i podstawowych narzędzi, coraz częściej możemy zauważyć, iż być może przydałaby się jakaś niewielka sprężarka. Taka aby można było napompować samemu bez szukania po stacjach paliw, opony w samochodzie, taka aby można było przeczyścić sprzęt elektroniczny w domu bez użycia jakiegoś dodatkowego sprężonego powietrza, po prostu niewielki kompresor do różnych zastosowań. Oczywiście jeżeli interesujemy się trochę mechaniką, można także przy użyciu sprężarki korzystać z narzędzi pneumatycznych, dzięki czemu nasze zainteresowania będą mogły się rozwijać i poszerzać. Do tych wymienionych jak i innych prostych zadań wcale nie potrzebujemy jakiś bardzo dużych i profesjonalnych urządzeń za nie wiadomo jakie pieniądze, wystarczą nam jakieś tanie kompresory olejowe o pojemnościach nawet do 100 litrów i ciśnieniu wyjściowym do 10 barów. Takim sprzętem będziemy już mogli dokonywać jakiś prac malarskich lub nawet lakierniczych.

Niewielki kompresor na pewno się przyda w każdym domowym zakładzie majsterkowicza i z pewnością zajmie honorowe miejsce pośród innych narzędzi i urządzeń. Oczywiście aby taki kompresor posłużył długie lata, należy także o niego odpowiednio dbać poprzez dokonywanie drobnych serwisów czy chociażby wymiany okresowej olejów i innych części, które się zużywają podczas eksploatacji.