Salon Amanda

Niezbędne artykuły dla dziecka

Zaraz po narodzeniu, maluch potrzebuje bliskości mamy i mleka. Potem potrzebne będzie pierwsze ubranko, kocyk i wózek. Lista rzeczy jakie powinien mieć niemowlak jest bardzo długa, ale warto się ograniczyć do najważniejszych.

Gdzie kupimy artykuły dla niemowlaka?

artykuły dla niemowlątW momencie kiedy maluch się urodzi, już potrzebuje pewnych przyborów, które pozwolą mu przetrwać pierwsze chwile poza brzuszkiem mamy. Jeszcze w szpitalu dla niemowlaka potrzebujemy ubranie, rożek, kocyk i łapki niedrapki. Przy wypisie ze szpitala musimy już mieć wózek, a jeżeli wracamy samochodem, to przynajmniej fotelik samochodowy. Artykuły dla niemowląt muszą być przede wszystkim wykonane z bezpiecznych materiałów. Każdy rodzić z pewnością posiada smoczek, który jest niezbędnym uspokajaczem w momentach kryzysowych. Kiedy już będziemy w domu z dzieckiem, to musi ono mieć łóżeczko, w którym nie zabraknie twardego materaca, i miękkiej pościeli. Tak naprawdę przez pierwsze tygodnie tyle artykułów dziecku wystarczy, bo nie umie się ono jeszcze bawić, ani chwytać niczego do rączek. Kiedy jego ruchy będą bardziej skoordynowane, to możemy mu dać pierwsze zabawki w postaci pluszowych piszczałek, czy miękkich grzechotek. Dzieci lubią miękkie artykuły, które mogą ściskać i wkładać do buzi. Kiedy dziecko zaczyna siadać, to będziemy potrzebowali specjalny fotelik do karmienia. Oczywiście nie obejdzie się bez przyborów do jedzenia, czyli łyżeczek, miseczek i butelek na mleko, lub wodę. Im starsze niemowlę, tym więcej artykułów potrzebujemy.

Wszystkie artykuły dla niemowlaków i starszych dzieci kupimy w sklepie z rzeczami dla dzieci, lub w internecie. Ne warto ich kupować zbyt dużo, ponieważ dziecko szybko rośnie i błyskawicznie wyrośnie z konieczności ich użytkowania. Po parę artykułów na dany etap rozwojowy wystarczy mieć.