Salon Amanda

Niezbędne rzeczy do przedszkola

Większość maluchów przez pierwsze lata życia, spędza czas głównie z mamą. Pierwsza rozłąka to najczęściej żłobek lub przedszkole, które są sporym wyzwaniem dla samego dziecka, ale także dla rodzica. Do tego etapu trzeba dziecko przygotować.

Co zawierają wyprawki dla przedszkolaków?

wyprawka do przedszkola dla 2 latkaZanim maluch pójdzie do przedszkola, to trzeba go odpowiednio nastawić psychicznie, gdyż nie wszystkie dzieci tak chętnie chcą tam spędzać czas. Jednak to nie wszystkie działania, które musimy podjąć w tym celu. Każde przedszkole udostępnia listę rzeczy, które musi zawierać wyprawka do przedszkola dla 2 latka. Są to produkty, z których dzieci będą korzystały w trakcie pobytu w placówce. Przede wszystkim są to pantofle na zmianę, wygodny dres lub komplet z krótkim podkoszulkiem na zajęcia gimnastyczne. Przydadzą się też ubranka, które nie będą ograniczały ruchów i będą mogły być codziennie noszone. Większość dzieci ucina sobie drzemki popołudniowe w trakcie pobytu w przedszkolu więc rodzice muszą zadbać o pościel, w której maluch będzie spał. To co najważniejsze, to wszystkie rzeczy, które dziecko pozostawia w przedszkolu, powinny być podpisane, aby nie było problemu z ich przyporządkowaniem do konkretnego malucha. Dzieci w przedszkolu mają wiele ciekawych zajęć plastycznych, na które trzeba mieć swoje przybory. Także wykaz tych rzeczy znajduje się na ogólnodostępnej liście stanowiącej wyprawkę i zawiera ona przede wszystkim: kredki, bloki, pisaki czy plastelinę. Koszt takiej wyprawki to przynajmniej kilkaset złotych.

Do przedszkola są przeważnie przyjmowane dzieci od około trzeciego roku życia, ale istnieje też szansa zapisania malucha, który jest młodszy. Jednak warunkiem koniecznym jest umiejętność samodzielnego załatwiania swoich potrzeb na nocniku.