Salon Amanda

Nowa kuchnia i oświetlenie

W zeszłym miesiącu w końcu wyremontowałam kuchnię o czym marzyłam od dawna. I to według własnego projektu. Sama zamawiałam wszystkie meble oraz potrzebne sprzęty. Zaczęłam od wybrania koloru ścian i odpowiednich sprzętów AGD. Potem poszukałam mebli, które zostały wykonane dla mnie na zamówienie. Od zawsze marzyły mi się bardzo nowoczesne i kolorowe meble.

Wybrałam eleganckie oświetlenie

eleganckie oświetlenie kuchenneKiedy miałam już cały projekt kuchni musiałam wybrać oświetlenie. Chciałam wybrać oświetlenie na końcu bo miało być one swoistą wisienką na torcie. Czymś, co będzie w ciekawy sposób łączyć ze sobą wszystkie elementy znajdujące się we wnętrzu. Szczerze mówiąc podobało mi się bardzo dużo różnych modeli lamp. Znalazłam kilkanaście lamp, które moim zdaniem świetnie pasowałyby do mojej kuchni. Po paru dniach spędzonych nad tyloma lampami w końcu podjęłam decyzję. Postawiłam na eleganckie oświetlenie kuchenne, bo chciałam by stanowiło ono kontrast z nowoczesnymi meblami w ostrym kolorze które wybrałam do mojej kuchni. Kupiłam bardzo duży ozdobny ale jednak wytworny żyrandol, który znalazł się nad kuchenną wyspą. Wiedziałam, że nie wystarczy on by oświetlić całe pomieszczenie więc kupiłam też dwie proste, czarne lampy. Już nie tak ozdobne ale nadal bardzo eleganckie. Jedna lampa zawisła nad stołem kuchennym, a druga koło bardzo starego, ale okazałego kredensu. 

Moja kuchnia wygląda naprawdę super. Wszystkie elementy, mimo, że w niektórych przypadkach bardzo różnią się stylem, to bardzo do siebie pasują. Podjęłam dobrą decyzję przy wyborze lamp. Jestem szczególnie zadowolona z dużego żyrandolu, który stanowi główny element ozdobny w kuchni. Muszę przyznać, że nigdy bym nie pomyślała, że takie eleganckie oświetlenie będzie pasować do wyposażenia kuchni.