Salon Amanda

Nowoczesne rozwiązania w budowie wozów paszowych

 

Obecne na rynku nowoczesne wozy paszowe, charakteryzują się nie tylko dużą precyzją i wysokim poziomem jakości wykonania, ale również są wyjątkowo odporne na ścieranie. Dzięki tym rozwiązaniom producenci mogą zagwarantować długą i bezproblemową pracę tych urządzeń.

Zaawansowana technologicznie produkcja wozów paszowych

wozy paszoweProducenci wozów paszowych przygotowują coraz to nowsze programy technologiczne z myślą o spełnieniu przyszłościowych wymagań rolników. Większość maszyn dostępnych na rynku, jest projekowana i konstruowana z materiałów najwyższej jakości np. z blachy drobnoziarnistej, która gwarantuje wysoką odporność na ścieranie. Zakłady natomiast wyposażone są, w najnowocześniejsze maszyny i urządzenia produkcyjne, zapewniające równą i zwartą konstrukcję produkowanych wozów. W samym urządzeniach zastosowano również wiele nowych rozwiązań jak np. ślimaki impulsowe, które zapobiegają tworzeniu się w zbiorniku mostów z paszy. Kantowe skrzydła ślimaka, wytwarzają podczas mieszania pionowe ruchy impulsowe. Oznacza to, że ślimak ma stały kontakt z mieszaną paszą, co jest warunkiem niezbędnym do optymalnego przebiegu procesu mieszania. Z kolei mocne ułożyskowanie ślimaków sprawia, że wozy paszowe nie wymagają częstej konserwacji, co zapewnia doskonale zaprojekowany układ smarowania i użyta do budowy stal drobnoziarnista. Oprócz powyższych zalet, należy także wymienić; dobrą higienę paszy (całkowite opróżnianie zbiornika), niskie zapotrzebowanie mocy, szybkie mieszanie i zadawanie paszy, oraz mieszanie chroniące paszę.

Ważnym elementem nowoczesnych wozów paszowych, jest również bezprzewodowy terminal z wyświetlaczem wagi. Umożliwia on natychmiastowe wyświetlenie informacji o masie ładowanych składników, dzięki temu od razu wiadomo ile należy jeszcze dołożyć, czego w wozie paszowym jeszcze brakuje i uzupełnić zestaw pasz o niezbędne ilości.