Salon Amanda

Ogrzewanie gazowe czy elektryczne w domu

 

Rosnące ceny gazu sprawiają, że właściciele nieruchomości poszukują alternatywnych sposobów ogrzewania swoich domów. Dotyczy to budynków już istniejących, jak i inwestycji realizowanych. Dobrym wyjściem jest zastosowanie ogrzewania elektrycznego, z opcją dwóch taryf na prąd.

Wydajny grzejnik akumulacyjny

duże grzejniki akumulacyjne elektryczneZnacząco zmniejszy to koszty ogrzewania. W połączeniu z taryfą dzienną i nocną najlepiej sprawdzą się duże grzejniki akumulacyjne elektryczne. Ich konstrukcja jest niezwykle prosta, co przekłada się na bardzo wysoką bezawaryjność i skuteczną pracę. Piece posiadają wkład, wykonany najczęściej z cegieł. Grzałka o odpowiedniej mocy nagrzewa cegły, które potem oddają ciepło do pomieszczenia. Pracą urządzenia steruje zaawansowana elektronika, która pilnuje okresów pobierania energii z sieci, jak i rozładowania pieca. Dodatkowy wentylator, który wymusza przepływ powietrza przez piec, skraca czas przeznaczony na ogrzanie pomieszczeń. Takie połączenie ekonomii przy pobieraniu energii, jak i przy jej oddawaniu znacząco obniża koszty ogrzewania całego domu. Co ważne, ze względu na stosunkowo prosta konstrukcję, piece akumulacyjne są urządzeniami praktycznie bezawaryjnymi. Co ważne, zainstalowanie takiego sposobu ogrzewania wiąże się z dużo niższymi kosztami inwestycji, niż w wypadku układu z piecem gazowym. Nie ma potrzeby ani budowania nitki rurociągu z gazem, ani rozprowadzania rur do wszystkich pomieszczeń. Można wykorzystać istniejącą już instalację elektryczną.

Prostota konstrukcji i łatwość w instalacji przemawiają za wykorzystaniem pieców akumulacyjnych do ogrzewania domów. Nie trzeba tutaj rozprowadzać kosztownej instalacji z rur i dbać o jej szczelność. Dwie taryfy elektryczne stanową dodatkowy argument za tego typu rozwiązaniem.