Salon Amanda

Oświetlenie pokojowe art deco

Lampy pochodzące z epoki art deco często stanowią wyjątkowy rarytas na aukcjach internetowych. To prawdziwe dzieła sztuki designerskiej. Szczególnym rodzajem takiego stylowego oświetlenia są lampy witrażowe na metalowej podstawie. Takie piękne, kolorowe abażury idealnie wyglądają w uroczych wnętrzach sypialni lub pokoju gościnnego.

Stylowa lampa secesyjna do sypialni

lampy art decoWśród antyków to właśnie secesyjne lampy są ulubionym przedmiotem kolekcjonerów. Oryginalne oświetlenie z epoki można kupić za kilkaset złotych. Wszystko  jednak zależy od modelu i wielkości oraz stopnia skomplikowania lampy. Wysokie lampy stojące będą droższe niż niewielkie abażury ustawiane na stoliku nocnym. Wiszące, sufitowe lampy art deco oraz kinkiety na ścianę, doskonale urozmaicą i wzbogaca wnętrze. Ładnie wyglądają w loftach oraz domach urządzonych z wyczuciem stylu. Kolorowe abażury często wykonywane były ze specjalnego, bardzo trwałego szkła witrażowego. Dlatego nie należy obawiać się stłuczenia takiej lampy. Jest znacznie bardziej solidna niż zwykłe abażury sprzedawane w marketach budowlanych. W sklepach z dodatkami i wyposażeniem wnętrz można też nabyć współczesne lampy secesyjne, jednak wykonywane na wzór oryginalnych lampek art deco. To wyjątkowa gradka dla wielbicieli pięknych, stylowych przedmiotów dekoracyjnych. Nawet w prosto urządzonym wnętrzu taka stylowa lampa odmieni całą atmosferę.

Szukając odpowiedniego i trwałego oświetlenia do domu, warto brać pod uwagę przedmioty utrzymane w konwencji art deco. Są to np. kolorowe lampy z pięknymi, witrażowymi abażurami. Wyróżniają się jakością oraz piękną kolorystyką, która nie ma sobie równych. Można je kupić w sklepach z artykułami dekoracyjnymi do domu i w antykwariatach internetowych. Art deco to piękny styl.