Salon Amanda

Po Europie podróżujemy Ryanairem

Największe dobrodziejstwo utworzenia Strefy Schengen, to możliwość bezwizowego podróżowania niemal po całej Europie. Niezależnie od wieku, statusu i możliwości finansowych, niemal wszyscy korzystamy z tej możliwości. Chcemy poznać inne kraje. Podróżowanie stało się hobby rodaków, a najchętniej wykorzystywane są do tego celu tanie linie lotnicze Ryanair.

Z jakim bagażem do Ryanaira?

lekkie walizki do RyanairaNiezależnie od tego dokąd i na jak długo wybieramy się, musimy zabrać ze sobą bagaż. Zmiana ubrania (na ciepło lub na zimno), bielizna, środki do higieny osobistej i obuwie na zmianę, to najniezbędniejsze wyposażenie turysty – podróżnika tanimi liniami lotniczymi. Trzeba to wszystko zapakować tak, aby uzyskać jak najmniejszy bagaż. Tutaj w sukurs przychodzą wytwórcy, którzy produkują lekkie walizki do Ryanaira. Można je znaleźć w centrach handlowych i sklepach firmowych. Walizki muszą być lekkie, bo liczy się nie tylko rozmiar, ale i waga bagażu. Przekroczenie dopuszczalnej wagi skutkuje nie tylko dopłatą, ale w ekstremalnych sytuacjach odmową zabrania bagażu na pokład. Zatem przed wybraniem się w lotniczą podróż, trzeba dokładnie zapoznać się z warunkami lotu , oferowanym przez przewoźnika, a następnie dostosowanie się do nich. Tanie linie bardziej ograniczają dopuszczalny do przewozu bagaż. Niestety, potencjalni podróżni nie zawsze znajdują czas, aby zapoznać się z regulaminem lotu.

Sytuacja staje się dramatyczna, kiedy pasażer z biletem w garści nie może wejść na pokład, bo jego bagaż nie odpowiada dopuszczalnym normom. Łzy i błagania nic tutaj nie pomogą , gdyż, rygorystyczne przestrzeganie zasad, jest warunkiem bezpieczeństwa lotu. Trzeba o tym pamiętać, wybierając się w lotniczą podróż i chcąc doznać jedynie pozytywnych wrażeń. Ahoj przygodo!