Salon Amanda

Pomoc ze strony koordynatora ślubnego

Nie da się ukryć, iż postać koordynatora czy też konsultanta ślubnego, przyszła do nas z zachodniej kultury za pośrednictwem znanych wszystkim komedii romantycznych. Okazuje się jednak, że specjalista w dziedzinie organizowania ślubów w naszym kraju również jest niezwykle potrzebny, a jego rady często są wprost nieocenioną skarbnicą wiedzy dla Młodej Pary.

Istotna rola koordynatora ślubnego

koordynator ślubnyJeśli wydaje się nam, że koordynator ślubny, to osoba, która zajmuje się tylko organizowaniem ślubu i wesela, to nie jest to do końca prawda. Zadania koordynatora ślubnego oczywiście opierają się na właściwym zorganizowaniu ślubu i wesela, w konsultacji z Młodą Parą i ich oczekiwaniami. Nie zapominajmy jednak, że jednocześnie jest to osoba, która staje się dla Pary Młodej najbliższą osobą, z którą można porozmawiać w kwestii najważniejszego dnia w życiu, a więc również różnorodnych wątpliwości, które pojawiają się w okresie pomiędzy zaręczynami, a dniem ślubu i w wielu przypadkach prowadzą do tego, że ślub ten wcale się nie odbywa. Koordynator ślubny jest osobą, która w takich sytuacjach odgrywa rolę psychologa, często mediatora, dbając o to, by ślub jednak się odbył, a wątpliwości nie przesłoniły przyszłym Państwu Młodym wszystkich szczęśliwych chwil, które doprowadziły do zaręczyn i wspólnej decyzji o ślubie. Można więc rzec, że koordynator ślubny staje się Wróżką Chrzestną całego wydarzenia.

Ze względu na swoje zadania, koordynatorzy ślubni muszą znać się na wszystkim, co dotyczy tematów ślubnych, weselnych i wszystkich związanych z obiema tematykami. Koordynator pełni bowiem rolę doradcy, który pomoże w każdej kwestii, a jeśli czegoś nie wie, będzie wiedział, gdzie szukać konkretnych informacji, mogących przydać się jego klientom.