Salon Amanda

Popularność przypinek w turystyce

Każdy doskonale zdaje sobie, że w dzisiejszych czasach większość z nas podejmuje decyzje na podstawie bodźców wzrokowych. To właśnie z tego powodu codziennie kuszą nas kolorowe stoiska, neony, czy reklamy w witrynach sklepowych. Ten sam mechanizm wykorzystywany jest też w miejscowościach turystycznych, gdzie rywalizują ze sobą setki stoisk.

Kolekcjonerskie przypinki z nadrukiem

przypinki z własnym nadrukiemRynek w miejscowościach turystycznych jest o tyle specyficzny, że poszczególni sprzedawcy muszą mierzyć się z bardzo dużą konkurencją na bardzo ograniczonej przestrzeni. Muszą więc wyróżnić się czymś na tle konkurencji. W ostatnim czasie bardzo popularne są przypinki z własnym nadrukiem, dzięki czemu poszczególne stragany mogą zachęcić turystów do swojej oferty przypinkami pamiątkowymi z wizerunkami charakterystycznych atrakcji turystycznych. Oczywiście na tym samym stoisku można często spotkać przypinki z emotikonkami lub zabawnymi napisami, co dodatkowo zwiększa sprzedaż. Ponieważ liczba wzorów jest praktycznie nieograniczona, a nadruki mogą być indywidualnie zamawiane przez kreatywnego sprzedawcę, takie stoisko może przyciągać też klientów z polecenia a wiadomo, że jeśli ktoś już trafi do tego konkretnego punktu, to bardzo rzadko ogranicza swoje zakupy tylko do jednego produktu, który przyciągnął jego uwagę. Dzięki temu przypinki stają się wabikiem, który przyciąga turystów i pozwala na większą sprzedaż pozostałych oferowanych na stoisku produktów.

Różnorodność gadżetów sprzedawanych na stoiskach w miejscowościach turystycznych może przyprawić o zawrót głowy. Większość z nich powtarza się jednak we wszystkich punktach, dlatego przypinki będące jednak niszowym wyróżnikiem mogą sprawić, że dany sprzedawca osiągnie sukces i wygra rywalizację o uwagę turystów.