Salon Amanda

Poszukiwania granulowanego obornika bydlęcego

Jestem rolnikiem i od kilku lat prowadzę własne gospodarstwo rolne. Ziemia w mojej okolicy nie jest zbyt wysokojakościowa, w związku z tym wiele roślin po prostu na niej nie wzrasta jeśli zawczasu nie zadba się o odpowiednie jej nawożenie i równowagę kwasowo – zasadową. Ostatnio dowiedziałem się, że dla mnie najlepsze byłoby nawożenie obornikiem. Postanowiłem tego spróbować.

Gdzie kupie obornik bydlęcy w formie granulatu?

obornik granulowany bydlęcyOstatnio moje plony nie było zbyt obfite, dlatego miałem dużą nadzieję, że obornik granulowany bydlęcy sprosta moje wymagania dotyczące nawozu. Najpierw, jednak musiałem go zakupić. Udałem się do sąsiada, który hodował bydło z pytaniem czy nie chciałby odsprzedać mi obornika. Dowiedziałem się jednak od niego, że swój obornik na bieżąco sprzedaje on do firmy, która zajmuje się granulowaniem takiego obornika i przygotowywaniem go do nawożenia. Bardzo polecał mi kupno obornika w tym miejscu, ponieważ jest on już odpowiednio przygotowany i w dodatku nie jest tak bardzo śmierdzący, jak obornik prosto od zwierząt, a tylko taki mógłby on mi zaoferować. Wziąłem od niego namiary na tę firmę i jeszcze w tym samym tygodniu udałem się tam po zakup odpowiedniego nawozu. Okazało się, że mili oni całkiem duży wybór takiego obornika, który w dodatku był odpowiednio przygotowany do tego, aby używać go z rozrzutnika.

Już wkrótce przekonałem się, że to była bardzo dobra opcja. Przede wszystkim forma granulatu świetnie się sprawdziła. Dzięki temu ziemia była równolegle nawożona, a padające deszcze i niekorzystne warunki atmosferyczne nie miały wpływu na wypłukanie się nawozu z gleby. Najważniejsze było jednak dla mnie to, że nawóz ten świetnie się sprawdził i moje plony stały się o wiele bardziej obfite. Byłem bardzo zadowolony.