Salon Amanda

Praktyczne listwy wykończeniowe

Remont zakończony sukcesem to dopracowane kwestie wykończeniowe, które stanowią o estetyce i spójności wszystkich wnętrz. Dobrze przemyślane wykończenia zapewnią satysfakcję z efektu końcowego na wiele lat i przyjemność z użytkowania.

Wykorzystanie i rodzaje listew wykończeniowych

listwa wykończeniowaIstotnym aspektem w każdym mieszkaniu jest sposób wykończenia sufitów, ścian i podłóg. Estetyczna i jednolita struktura, bez przyciągających uwagę nierówności z pewnością świetnie wyeksponuje wszystkie meble i pozostałe wyposażenie. Dużą różnicę wizualną powodują różnego rodzaju listwy wykończeniowe, które pełnią też rolę zabezpieczającą powierzchnię. Listwa wykończeniowa przypodłogowa chroni podłogę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, podnosząc jednocześnie walory estetyczne pomieszczenia. Dużą zaletą listew jest możliwość ukrycia w środku konstrukcji nieestetycznych kabli, które podłączone są w mieszkaniu. Listwy wykonywane są z trwałego materiału mdf, z drewna albo pcv. Najczęściej wykorzystywane są listwy białe, które doskonale komponują się z każdą aranżacją i rodzajem podłogi. W zależności od potrzeb, listwy mogą być również lakierowane, w rozmaitych wybarwieniach drewna. Kolor listwy może współgrać z odcieniem podłogi albo mebli w danym pomieszczeniu. Bardzo ładnie prezentują się też ozdobne listwy fornirowane – z efektownie tłoczoną powierzchnią. Aby cały efekt był w 100% zadowalający, do listew stosowane są łączniki, narożniki i zakończenia. 

Efektowne listwy do wykończenia podłóg wpływają korzystnie na wygląd pomieszczenia. Są wszechstronne w zastosowaniu, ponieważ mogą znaleźć się zarówno w pokoju dziennym jak i w kuchni. Funkcjonalność oraz wysoka estetyka to w przypadku wykończeń przeważające kwestie na które zwracamy uwagę.