Salon Amanda

Praktyczne ubrania do karmienia

Każda mam wie jak czasem uciążliwe bywa nakarmienia malucha. Kiedy jesteśmy w miejscu publicznym, to część ludzi nieprzychylnie patrzy na kobiety odsłaniające pierś, ale jeżeli będziemy mieli odpowiednią odzież, to praktycznie nie będzie tego widać.

Rodzaje odzieży do karmienia

praktyczna odzież do karmieniaMałe dziecko bardzo często się domaga karmienia, bo ma malutki żołądek, który szybko trawi pokarm. Ściąganie i ubieranie za każdym razem ubrania, może być dość uciążliwe. Jeżeli robimy to w domu, to można na to przymknąć oko, ale jeżeli ma to miejsce w miejscu publicznym, to będzie nam potrzebna praktyczna odzież do karmienia. Są to przede wszystkim bluzki, które pozwalają na odsłonięcie tylko jednej piersi bez konieczności ściągania bluzki. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo możemy nakarmić dziecko niemalże w każdym miejscy i o każdej porze. Bluzki posiadają niewielkie otwory po bokach piersi, przez które w łatwy sposób możemy przystawić głodne dziecko. Mają one maleńkie zamki, które są schowane w materiale, więc osoba niezorientowana w takim rodzaju odzieży, z pewnością tego nie zauważy. Inne modele bluzek są rozpinane pośrodku na guziki, lub zakładane na zasadzie koperty. Może ona też być złożona z dwóch części poziomych, które łatwo rozsunąć i nakarmić dziecko. Popularnym rodzajem odzieży dla karmiących mam są sukienki z odpinanymi ramiączkami. Żadne karmienie nie obejdzie się bez dobrego stanika z oddzielnie odpinanymi miseczkami, bo to podstawowy element garderoby każdej, karmiącej mamy.

Odzież do karmienia kupimy w większości sklepów odzieżowych, albo najlepiej ich szukać w internecie, bo tam znajdziemy ich największy wybór i w najniższej cenie. Nie należy ich zbyt dużo kupować, bo będą nam potrzebne tylko przez parę, może paręnaście miesięcy.