Salon Amanda

Proces regeneracji wału napędowego – jak wybrać mechanika?

 

Wał napędowy jest bardzo ważnym elementem składowym każdego pojazdu. Najczęściej przybiera on kształt walca wykonanego ze stali bądź aluminium. Z jednej strony jest on montowany bezpośrednio przy skrzyni biegów, z drugiej natomiast łączy się z mostem napędowym. Ze względu na wzmożoną pracę, element ten bardzo często ulega uszkodzeniu.

Na czym polega regeneracja wału napędowego?

regeneracje wałów napędowych na śląskuGłównym zadaniem wałów napędowych jest transportowanie napędu z silnika do mostu napędowego. Z elementem tym spotkać możemy się nie tylko w samochodach osobowych, ale również w ciężarowych, dostawczych, maszynach budowlanych, górniczych, rolniczych, a nawet w pojazdach szynowych. Duża siła wywołana ciągłą, złożoną pracą, bardzo często przyczynia się do uszkodzeń tego elementu. W przypadku awarii nie jesteśmy jednak skazani na jego całkowitą wymianę. Znacznie korzystniejszym finansowo rozwiązaniem będzie jego regeneracja. Jest ona przeprowadzana w kilku etapach, a pierwszym z nich jest demontaż wału. Dzięki temu mechanik dokładnie lustruje urządzeniu, a przy pomocy piaskowania, które oczyszcza elementy, jest w stanie dojrzeć ewentualne uszkodzenia. Jeśli którakolwiek z części wału napędowego jest uszkodzona, zostaje wymieniona na nową. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych etapów wał napędowy poddawany jest procesowi wyważania dynamicznego. Warto wiedzieć, że regeneracja tych elementów nie należy do najprostszych procesów, dlatego powinniśmy powierzyć ją w ręce profesjonalisty. Wiele warsztatów oferuje regeneracje wałów napędowych na śląsku, jednak przed wyborem konkretnego warto zapoznać się z opiniami dotychczasowych klientów.

Nie każdy mechanik jest w stanie dokładnie przeprowadzić regenerację wałów napędowych. Nie powinniśmy zatem nasz pojazd oddawać w ręce pierwszego lepszego warsztatu. Wybierzmy ten, który może pochwalić się długoletnim doświadczeniem w tego typu procesach regeneracyjnych.