Salon Amanda

Produkcja filmu wizerunkowego

Kilka lat temu rozpoczęłam całkiem nową działalność gospodarczą. Chodzi tutaj przede wszystkim o tworzenie specjalnych filmów wizerunkowych za zamówienie różnych ludzi lub firm. Musiałam zmienić swoją poprzednią pracę i znaleźć szybko coś całkiem. Chodziło przede wszystkim o to, że miałam wtedy kredyt hipoteczne i potrzebowałam szybko nowego zajęcia.

Jakie produkcje filmu wizerunkowego są najlepsze?

produkcja filmów wizerunkowychDlaczego zainteresowały mnie filmy wizerunkowe? Otóż od wielu lat interesuję się bardzo fotografią. Dlatego też był to mój pierwszy wybór. Wspomniane kilka lat temu to mniej więcej siedem do ośmiu lat temu, wtedy to rozpoczął się wielki kryzys ekonomiczny, który miał swoje konsekwencje w każdej dziedzinie gospodarki międzynarodowej. Przyczyn tego kryzysu należy upatrywać w bardzo dużych wahaniach na giełdzie papierów wartościowych. Zakład pracy, w którym pracowałam został zlikwidowany i tak musiałam znaleźć coś nowego. Jak się dowiedziałam wtedy taka produkcja filmów wizerunkowych jest bardzo poszukiwanym tematem. Miałam cały potrzebny sprzęt do kręcenia filmów. Profesjonalny sprzęt w tamtym okresie był bardzo drogi. Jak się okazało założeniu jednoosobowej działalności gospodarczej polegającej na kręceniu filmów wizerunkowych jest bardzo łatwe. Wystarczyło tylko wypełnić parę formularzy i poczekać na zaakceptowanie aplikacji przez Urząd pracy. Okazało się też, że czas oczekiwania nie jest taki długi.

Musiałam zaczekać tylko około trzech miesięcy i moja firma, w której miałam produkować różne filmy wizerunkowe mogła już funkcjonować. Już w pierwszych dniach funkcjonowania mojego nowego biznesu miałam bardzo duże klientów, którzy szukali kogoś kto zrobi dla nich różne filmy wizerunkowe. Były to zamówienia dla firm lub też dla ludzi prywatnych.