Salon Amanda

Produkcja obudów z metalu

Wiele sprzętów codziennego użytku, jak i urządzeń przemysłowych posiada obudowy wykonane z plastiku. Ma on niezaprzeczalne zalety, jak niska masa czy możliwość dowolnego kształtowania wyrobów z niego produkowanych. Często jednak odbiorca potrzebuje odpornej i solidnej obudowy, która ochroni ukryty pod nią mechanizm.

Metalowa obudowa na specjalne zamówienie

obudowy metaloweWykonanie solidnej konstrukcji, która ma skutecznie ochronić nasz sprzęt przed uderzeniami, zapyleniem czy działaniem niekorzystnych czynników pogodowych najlepiej zlecić profesjonalistom. Wykonane na zamówienie obudowy metalowe z pewnością spełnią swoje zadanie, a ponadto będą dokładnie dopasowane do wymagań klienta. Nietypowe projekty, jak chociażby stworzenie ochronnych elementów do specjalistycznych narzędzi wykorzystywanych w przemyśle ciężkim to zadania, z jakimi mierzą się pracownicy firm budujących obudowy przemysłowe. Muszą potraktować każde zamówienie indywidualnie, gdyż sprzęt, jaki mają chronić ich produkty najczęściej nie powstaje seryjnie. Uwzględnić muszą jego środowisko pracy – odmienne materiały zostaną użyte w produkcji osprzętu do urządzeń eksploatowanych w kopalniach, hutach czy na platformach wiertniczych. Obudowy stosowane w tak specyficznych i niebezpiecznych warunkach muszą zarówno chronić sprzęt przed uszkodzeniem, jak i zachowywać ergonomię pozwalającą na wygodną obsługę. Stal wykorzystywana do produkcji musi być wysokiej klasy, gdyż produkty finalne są poddawane rygorystycznej kontroli jakości.

Gdy sprzęt zostanie wyposażony w atestowaną metalową obudowę, klient zlecający jej stworzenie może mieć pewność, że ochroni on maszynę w wystarczającym stopniu, a co nawet ważniejsze – będzie on wygodny w użyciu i bezpieczny dla obsługujących go pracowników.