Salon Amanda

Profesjonalna chemia hotelowa – jakie produkty wybrać?

Zakup odpowiednich środków do czyszczenia jest ważnym wyborem dla właścicieli hoteli czy pensjonatów. Najlepsze produkty to takie, które będą równocześnie skuteczne, tanie i wydajne. Znalezienie takich detergentów na pewno nie jest łatwym zadaniem, jednak warto pomyśleć nad wyborem takiego środka, który chociaż w pewnym stopniu będzie łączył ze sobą te trzy zalety.

Jak wybrać skuteczną chemię hotelową?

chemia hotelowaPierwszym kryterium, które powinno brać się pod uwagę przy wyborze odpowiednich środków czyszczących, jest ich przeznaczenie. Na rynku dostępna jest szeroka oferta produktów o uniwersalnym zastosowaniu, sprawdzającym się do wielu powierzchni jednocześnie, między innymi do ceramiki, emalii czy urządzeń sanitarnych. Zakup takich produktów na pewno pozwoli zaoszczędzić pewną sumę pieniędzy, jednak lepszym rozwiązaniem byłoby wyposażenie hotelu w takie środki czyszczące, które będą przeznaczone do konkretnych powierzchni. Właściciele zajmujący się prowadzeniem takiej działalności na pewno zdają sobie sprawę z dużego użycia mebli i sprzętów hotelowych przez gości, co może powodować szybsze niszczenie się wyposażenia. Profesjonalna chemia hotelowa pozwoli na zachowanie dłuższej świeżości i świetności mebli, armatury czy też powierzchni. Kolejna ważna decyzja dotyczy rodzaju zakupowanej chemii. Istnieje możliwość środków czyszczących już gotowych lub takich w postaci koncentratów. Wybór zależy od właściciela, ponieważ oba rozwiązania mają swoje słabe strony – jedne są droższe, a drugie czasochłonne. Chemia hotelowa znana jest ze swojego intensywnego, niekoniecznie przyjemnego zapachu, dlatego też warto zastanowić się nad tym, co należy zakupić. Do wyboru mamy środki bezzapachowe oraz te z aromatem. Zakup powinien być przemyślany, ponieważ nie każdy zapach może odpowiadać gościom. Z drugiej strony zapach chemii nie jest komfortowy, dlatego też może drażnić czułe zmysły gości.

Wybór dobrej chemii hotelowej powinien być decyzją przemyślaną. Jeżeli zależy nam na dobrej skuteczności, to należy wybierać produkty profesjonalne, przeznaczone do czyszczenia określonych powierzchni. Najważniejszy powinien być dla nas komfort gości, dlatego też warto zainwestować w takie środki, które sprawdzą się w każdym przypadku.