Salon Amanda

Prowadzimy półkolonie zimowe

Nie ma nic lepszego niż praca z dziećmi. Zawsze tak uważałam i będę to powtarzać. Dlatego też poszłam na pedagogikę na studiach i uczyłam się na wychowawce kolonijnego. Akurat w mojej pięknej Gdyni organizowano kiedyś różne zajęcia wakacyjne dla dzieci, więc postanowiłam wysłać tam swoje podanie o pracę.

Uwielbiam pracę na półkoloniach

półkolonie zimowe w GdyniNo i tak pracuję już na półkoloniach około trzech lat. Bardzo mi się to podoba, bo pracę mam na miejscu i zawsze jestem pod ręką, gdyby coś się stało. Takie półkolonie zimowe w Gdyni, to według mnie świetny pomysł, ponieważ rzadko kto wie, co robić ze sobą podczas zimowych ferii, kiedy za oknem śnieg i mróz. Dzieci często spędzają czas przed komputerem, wcześniej przed telewizorami, jednak to już chyba powoli odchodzi. Dlatego dobrym sposobem jest znalezienie im innego zajęcia. Mogą poznawać świat i uczyć się czegoś nowego. Wieczne siedzenie przed komputerem na dobre nikomu nie wyjdzie. Każde dziecko potrzebuje ruchu. Na naszych półkoloniach prowadzimy zajęcia sportowe i nie tylko. Wszystkie zajęcia są dokładnie rozpisane w harmonogramie, aby dzieci wiedziały, o której godzinie mają przerwę i mogą coś zjeść, a kiedy czas na zajęcia. Wszystkie formy rozrywki są mile widziane. Jako opiekunowie musimy uważać na wszystko i mieć oczy dookoła głowy. Jednocześnie trzeba zachęcać dzieci do aktywności i chwalić za każdy postęp. Nie można ich w żaden sposób zniechęcać. Uwielbiam wymyślać im różne quizy i rebusy. Dzieci chłoną wiedzę o wiele szybciej niż dorośli.

Półkolonie to świetna opcja wypoczynku, kiedy rodzice nie są gotowi na wypuszczenie dziecko w dalszy świat. Zawsze na noc są w domu, a zajęcia trwają tylko do popołudnia. Jednak bardzo dużo dziecko z takich zajęć wynosi. Zawiera się też podczas półkolonii przyjaźnie na wiele lat.