Salon Amanda

Prozdrowotny sok z Noni

Nasze zdrowie powinno być dla nas priorytetem nie tylko od święta, ale na co dzień. Jesteśmy tym co jemy i pijemy, zatem warto zwracać uwagę na to co kupujemy. Dobrze jest wybierać warzy i owoce, a także świeże i surowe soki.

Gdzie dostaniemy sok z morwy indyjskiej?

sok noni sklepW Polsce coraz częściej możemy spotkać produkty spożywcze sprowadzane z dalekich krajów. Mogą to być przyprawy, napoje, owoce czy soki, które posiadają charakterystyczne właściwości. Jednym z najzdrowszych jest sok Noni sklep z ekologiczną żywnością jest miejscem, gdzie na pewno go kupimy. Jest on sprzedawany w butelkach z ciemnego szkła i należy go przechowywać w chłodnym i zaciemnionym miejscu. Jest on pozyskiwany z morwy indyjskiej, która pierwotnie była uprawiana w Polinezji, ale obecnie można ją spotkać także w Ameryce, środkowej Azji czy na Madagaskarze. Jest to roślina łatwa w uprawie, która kwitnie przez cały rok. Sok z jej owoców jest traktowany przez mieszkańców Polinezji jako lekarstwo na wszystkie choroby i dolegliwości zdrowotne. Tamtejsza ludność stosuje go na cukrzycę, wrzody, zapalenie stawów, depresję czy problemy jelitowe. Nie wszystkie jego właściwości zostały potwierdzone badaniami naukowymi, ale wiele z nich już posiada pozytywne wyniki. W przypadku działania antynowotworowego, niektóre badania dowiodły, że sok może zawierać aktywne związki, które mogą hamować namnażanie komórek rakowych, a nawet je usuwać z organizmu. Sok z Noni wykazuje również działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Na pewno oryginalny sok kupimy w sprawdzonych sklepach ze zdrową i ekologiczną żywnością. W takim miejscu na pewno będzie on zawierał wymagany certyfikat, który potwierdza jego jakość, pochodzenie i sposób pozyskania. Jego cena, to około czterdzieści złotych.