Salon Amanda

Przy braku kanalizacji konieczne jest szambo

Budując dom na działce położonej w miejscu, gdzie nie ma dostępu do kanalizacji ściekowej, trzeba wybudować szambo. Do szamba doprowadza się rury, przez które będą do niego dopływać domowe zanieczyszczenia. Najczęściej szamba są betonowe, ponieważ są one po prostu najtańsze. Szambo powinno być położone przynajmniej kilka metrów od domu.

Cena szamba betonowego zależy od jego pojemności

szamba betonowe cenySzamba betonowe to najczęściej stosowane rozwiązanie dla domów jednorodzinnych. Pojemność szamba należy dostosować do wielkości domu oraz ilości osób, które będą w nim mieszkać. Szamba betonowe ceny zależą właściwie tylko od tego, jak duży ma być zbiornik na zanieczyszczenia. Przy standardowej wielkości domu i kilkuosobowej rodzinie bez problemu wystarczy szambo o pojemności dziesięciu tysięcy litrów. Tyle tylko, że do tego jest jeszcze potrzebna odpowiednia wielkość przydomowej działki. Ponieważ pojemność szamba wiąże się oczywiście z jego wymiarami. A całość instalacji ściekowej musi być schowana pod ziemią. Do wyboru jest wiele różnych rozmiarów szamb betonowych. Na pewno każdy, kto buduje swój nowy dom, znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. Ten element jest zresztą uwzględniony w projekcie budowlanym, dlatego jeszcze przed budową domu podejmuje się decyzję co do wielkości przydomowego szamba. Na małych gminach wiejskich kanalizacja ściekowa jest ciągle jeszcze nieosiągalna. Dlatego jedynym rozwiązaniem jest odprowadzanie ścieków i zanieczyszczeń właśnie do umiejscowionego pod ziemią szamba.

Szamba betonowe stosuje się bardzo często. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, ale bardzo dobre jakościowo. Odprowadzanie ścieków do szamba jest koniecznością, dlatego jeszcze przed rozpoczęciem budowy trzeba podjąć decyzję co do tej kwestii. Planując budowę swojego domu należy zdecydować się na konkretną pojemność zbiornika na ścieki.