Salon Amanda

Przykład skutecznego zbrojenia

 

Czy nadal wykonujemy zbrojenia w różnych konstrukcjach i innych elementach budynków? Odpowiedź na to pytanie zawsze zależna będzie oczywiście od stosowanych materiałów, ale powinniśmy wziąć pod uwagę również to, że pomimo dostępności różnorodnych rozwiązań posadzki zwykle tworzymy w podobny sposób. Zbrojoną posadzkę możemy uznać za naprawdę dobrą, bo widać to po wielu latach użytkowania.

Kluczowe zalety zbrojonej posadzki

zbrojenie posadzkiPoznawać prawdziwe zalety czegoś takiego możemy zawsze jednak dopiero, wtedy gdy zdamy sobie sprawę z tego, o jakim dokładnie zbrojeniu mówimy, bo coś takiego może być teraz tworzone na wiele różnych sposobów. Jeżeli zależy nam na czasie, a jednocześnie nie chcemy tracić na jakości, to powinniśmy poważnie rozważyć możliwość wykorzystania tak zwanego zbrojenia rozproszonego, gdyż jest to rozwiązanie uniwersalne i proste wykorzystaniu pomimo tego, że dobrze się sprawdza. Tanie zbrojenie posadzki wykonane według takiej koncepcji polega na właściwym rozmieszczeniu fragmentów z metalu lub tworzywa sztucznego. Ten proces nie będzie jednak trwał nigdy długo, ponieważ w praktyce wystarczy, aby fragmenty zbrojenia były równomiernie rozłożone na całej powierzchni. Są one na tyle niewielkie, że w zupełności wystarczy je rozrzucić, ponieważ i tak pozostaną zawsze wolne przestrzenie. Koszt zawsze w bardzo dużym stopniu zależy od zużycia elementów zbrojeniowych.

W nie będzie mogła swobodnie wydostawać się zaprawa i dzięki temu powstaniu naprawdę spójna całość zdolna do przenoszenia drgań i ogromnych naprężeń. Zbrojeniom posadzek powinniśmy się przyjrzeć głównie w kontekście tego, że szczególnie te wykonywane z tworzyw sztucznych są wyjątkowo lekkie i dlatego nie będą stanowiły problemu dla całej konstrukcji pod względem wagi.