Salon Amanda

Resoraki – najpopularniejsze zabawki lat 90-tych

Każdy z nas doskonale pamięta swoje ulubione zabawki z dzieciństwa. Wśród dziewczynek od wielu lat rządzą niepodzielnie lalki wraz z ich całą garderobą a czasami nawet i domkiem. Chłopcy natomiast od zawsze utożsamiani są z samochodami. Tak się przyjęło i chyba bez względu na pokolenie, każdy w swoich najmłodszych latach posiadał te zabawki.

Najmniejsze zabawkowe samochody

samochody resorakiNiewiele potrzeba dziecku do szczęścia. Wystarczy odrobina przestrzeni, trochę gadżetów i cały dzień mija w mgnieniu oka. Oprócz standardowych zabaw w berka, chowanego lub podchody, dzieci uwielbiają bawić się swoimi ulubionymi zabawkami. Dziewczynki od zawsze mają lalki oraz ich akcesoria czyli ubrania, szczotki, biżuterię. Chłopcy natomiast roboty, pistolety a przede wszystkim różnego rodzaju pojazdy – samochodziki, koparki, buldożery. W latach 90-tych prawdziwą furorę robiły samochody resoraki – małe blaszane autka można było spotkać w każdym mieszkaniu, podwórku, klatce schodowej. Każdy chłopak mógł znaleźć swój ulubiony model dzięki ogromnemu wyboru wśród kolorów oraz specjalizacji m.in. : karetki, patrole policyjne, ciężarówki, wyścigówki. Oprócz niesamowitej frajdy wynikającej z zabawy, resoraki posiadają także kolejną istotną zaletę. Są niesamowicie trwałe, odporne na uderzenia – na prawdę trzeba się postarać aby zniszczyć jakikolwiek egzemplarz.

Dzieciństwo to głównie wspomnienia dawnych przyjaciół, pierwszych doświadczeń a także ulubionych miejsc i zabaw. Na pewno każdy z nas pamięta swoje zabawki, którymi nie tylko potrafił bawić się całe dnie ale i także zabierał je wszędzie ze sobą. Wśród wielu chłopców na pewno takimi zabawkami były resoraki. Małe, poręczne, bez problemu mieściły się w kieszeni. Czasami podwórka lub mieszkania zamieniały się w wielkie tory wyścigowe lub tory przeszkód dla małych samochodzików. Zabawa przednia, bezcenny uśmiech na twarzach dzieci gwarantowany.