Jestem młodym inwestorem i szukam inspiracji projektowych. Otwierająca się nowa sieć restauracji wymaga dobrego projektu. Ostatnio popularnym rozwiązaniem jest zabudowywanie ulic, na których sąsiadują ze sobą restauracje, w taki sposób, aby z zewnątrz ich zabudowa była jednolita, zastanawiam się więc nad elewacją szklano-aluminiową, dzięki której ulica będzie w efekcie jednym punktem kulinarnym.
Jak wykorzystać materiał szklano-aluminiowy?
Od zawsze marzyłem o punkcie kulinarnym w centrum miasta, który w niewielkiej przestrzeni skupia różne restauracje, znajdujące się obok i naprzeciwko siebie. Chciałem znaleźć sposób, aby wolną przestrzeń między poszczególnymi stolikami stała się wspólna dla niezależnych od siebie restauracji. Umożliwiłoby to gościom restauracji komfortowe przechodzenie od restauracji do restauracji w celach degustacji i dobrej zabawy. Zasięgnąłem więc rady projektanta, który powiedział, że elewacje aluminiowo szklane będą doskonałym rozwiązaniem, ponieważ ujednolicą zewnętrzny wygląd budynków restauracyjnych, co sprawi, że z kilku osobnych miejsc powstanie jeden wspólny punkt kulinarny. Dodatkowym autem takiego obudowania konstrukcji będzie elegancki, a zarazem prosty i estetyczny styl. Nowoczesny dzięki odpowiednim elementom szklanym, a prosty i elegancki ze względu na stonowane odcienie granatu płyt aluminiowych. Wizualizacja elewacji, którą przedstawiono mi na komputerze, była zachwycająca. Podczas prac budowlanych, termin obioru budynku nastąpił szybciej, niż planowano, ze względu na łatwe i sprawne funkcje zakładania elementów szklano-aluminiowych.
Uzyskałem efekt, na który liczyłem. Elewacja zintegrowała przestrzeń różnych restauracji optycznie oraz realnie — goście zaczęli swobodnie rozmawiać między stolikami oraz przechodzić z restauracji do restauracji w celu posmakowania nowego dania czy degustacji wina. W przyszłym roku budując sieć hoteli, ponownie zdecyduje się na takie rozwiązanie.