Salon Amanda

Robot produkcyjny UR10

Pierwsze roboty produkcyjne nie mogły być używane w bardziej skomplikowanych pracach i procesach, gdyż ich główne zadania były proste, aczkolwiek powtarzalne. Nowoczesne maszyny produkcyjne przewyższają więc starego typu roboty na każdym polu, mając nie tylko zdecydowanie większą funkcjonalność, ale również i możliwość programowania zadań.

Najlepszy robot od Universal Robots

ur10 universal robotsCoraz więcej zakładów wyposaża się w zautomatyzowane maszyny produkcyjne i zadaniowe, dzięki którym możliwe jest zastąpienie fizycznych pracowników maszynami, wykonującymi najbardziej obciążające i nużące zadania na terenie hali produkcyjnej. Jednym z rekomendowanych maszyn jest UR10 Universal Robots, robot który wzorowany jest na starego typu maszynach, aczkolwiek posiada nowoczesne rozwiązania technologiczne i możliwości znacznie przekraczające ramiona robotyczne i proste automaty. UR10 skierowany jest przede wszystkim do użytkowników robotów poprzednich generacji, gdyż w przeciwieństwie do wielu innych nowoczesnych automatów jest nadal do nich bardzo podobny, a tym samym ułatwia przestawienie się z obsługi starej maszyny na nową. Ma przy tym zauważalnie więcej możliwości, pozwalając na szybkie przezbrojenie i przeprogramowanie maszyny, oraz proste ulokowanie jej na nowym miejscu pracy. UR10 to maszyna o standardowych gabarytach, więc sprawdza się dobrze wszędzie tam gdzie już funkcjonują maszyny i automaty produkcyjne.

Jedną z największych zalet owego robota jest możliwość szybkiego przeprogramowania pracy maszyny. Intuicyjny, prosty interfejs pozwala pracownikom technicznym na zmianę parametrów pracy robota w zaledwie kilka minut, oraz wymianę narzędzi w równie szybkim tempie, co pozwala użyć robota do całkowicie odmiennego zadania w niecałe pół godziny.