Salon Amanda

Rodzaje dronów

Obecnie dorny cieszą się dużą popularność pośród miłośników zdalnie sterowanych pojazdów. W związku z tym producenci ścigają się na co rusz nowsze modele do sprzedaży dla użytkowników prywatnych. Unowocześniają je o nowe funkcje, większą liczbę wirników, baterię o dłuższej żywotności i nowe możliwości sterowania.

Drony latające i ich najpopularniejsze typy

dronyNajszerszym podziałem dronów jest rozdział urządzeń na drony latające i podwodne. Jeszcze do niedawna urządzenia z możliwością poruszania się pod wodą dostępne były tylko dla klientów z wysokim budżetem, dziś podwodne drony sklep online oferuje w znacznie bardziej przystępnej cenie dla przysłowiowego zjadacza chleba, dzięki czemu nawet zwyczajni miłośnicy tych urządzeń mogą sobie na nie pozwolić. Jednakowoż znacznie popularniejsze są te latające. Do najpopularniejszych należą tak zwane quadrocoptery, wyposażone w cztery śmigła. Zwykle wyposażone są one w dobrej jakości kamery, dodatkowo są proste w sterowaniu, dlatego to własnie one rozbudowywane są przez producentów o nowe możliwości. Dronami mogącymi udźwignąć lepszy sprzęt są sześciośmigłowe hexacoptery. Posiadają one najwyższej jakości sprzęt do monitoringu, dlatego często stosuje się je do kręcenia profesjonalnych filmów. Dostępne są także ośmiowirnikowe drony, czyli octocoptery. Drony mogą być sterowane za pomocą pilota sterującego bądź smartfona. Za pomocą kamery obraz przekazywany jest na telefon dzięki czemu by sterować urządzeniem nie trzeba go nawet widzieć.

Ciekawą udogodnieniem jaki jakiś czas temu wprowadzili producenci jest opcja „follow me”. Włączając ją, dron łączy się ze smartfonem i może korzystając z jego mapy GPS śledzić jego położenie. W ten sposób dron będzie poruszał się tą samą trasą co my, bez konieczności sterowania nim.