Salon Amanda

Rodzaje odbojnic ściennych

Zarówno przy aranżacji obiektów użytku publicznego, jak i do aranżacji przestrzeni na halach produkcyjnych, używa się innych elementów aranżacji wnętrz, niż użylibyśmy do zaaranżowania naszej domowej przestrzeni. W takich właśnie miejscach korzysta się, na przykład z odbojnic ściennych, które służą zachowaniu odpowiedniej higieny miejsca pracy. Do ich wykonania używa się różnych materiałów.

Rodzaje odbojnic ściennych i ich funkcje

odbojnica ściennaOdbojnice to panele, montowane na ścianach, wszędzie tam gdzie potrzebna jest dodatkowa ochrona ścian przed zabrudzeniem i przed obtłuczeniami. W miejscach takich jak szkoła czy szpital, te panele stosuje się, z powodu bardzo dużej ilości osób, które przewijają się w tych przestrzeniach dziennie. Przenosi się tam także bardzo duże ilości przedmiotów, takich jak łóżka, ławki i stoliki. Odbojnica ścienna stanowi dodatkowe zabezpieczenie ściany. Mogą one być zarówno elastyczne, jak i twarde. Elastyczna powierzchnia takiego panelu gwarantuje, że szybko będzie wracać do swojej pierwotnej formy po zderzeniu, z kolei solidna odbojnica, na przykład metalowa, gwarantuje, że nie będzie łatwo ulegać wgnieceniom. Mogą one być zarówno płaskie, jak i wypukłe, wykonane mogą być zarówno z metalu, jak i z drewna. Mogą też posiadać różne wykończenia. Często ich powierzchnię pokrywa się specjalną farbą, z której szybko można usunąć zabrudzenia. Na rynku możemy dostać panele, które musimy zamontować na specjalne wkręty, jak i takie które montuje się za pomocą umieszczonych na odwrocie, taśm samoprzylepnych. Taki montaż nie wymaga więc użycia specjalnych narzędzi, jak i jest bardzo szybki. Warto wybierać takie panele, które są wykonane ze specjalnych materiałów, zapobiegających przesiąknięciu. 

Wykończenia wnętrz w postaci odbojnic gwarantują bezpieczeństwo, jak i higienę. Na rynku dostępne są panele, wykonane zarówno z drewna, jak i metalu. Są dostępne w wielu kolorach i posiadają różne szerokości. Te lżejsze można montować poprzez przyklejanie ich do ścian, zaś te wykonane z grubszych materiałów muszą być specjalnie przykręcone do ściany.