Salon Amanda

Rodzaje pojemników dla dzieci

 

Dzieci lubią się bawić, ale nie lubią po sobie sprzątać, dlatego w pokoju dziecięcym prawie zawsze jest bałagan. Rozkładanie zabawek na dywanie najczęściej się kończy tym, że rodzić musi wszystko pochować i poukładać we właściwych miejscach w meblach i pojemnikach.

Pojemniki przyjazne dla dzieci

Pojemnik dla dzieckaW pokoju dziecięcym nie może zabraknąć miejsca na ubranka i zabawki. Aby ułatwić dziecku segregację i utrzymanie porządku w pokoju, możemy zakupić specjalne pudełka, worki i pojemniki na różne rodzaje zabawek i przytulanek. Miękkie przedmioty można pochować do worków płóciennych, albo wykonanych z siateczki, natomiast klocki do pudełek kartonowych. Pojemnik dla dziecka przede wszystkich powinien być bezpieczny i mieć lekko zaokrąglone kształty, aby maluch nie zrobił sobie krzywdy. Najlepsze są pojemniki plastikowe, które są lekkie i często przeźroczyste, co ułatwia znalezienie konkretnej zabawki. Są one kompaktowe i możemy kupić zestaw kilku pudełek, które nakłada się jedno na drugie, tworząc mini wieżę. Pojemniki możemy schować pod łóżko, szafę, albo wsadzić do półek w meblach, ponieważ znajdziemy je niemalże w każdym rozmiarze i kształcie. Niektóre mogą zawierać przegrody, ułatwiające układanie w nich rzeczy, albo wyposażone w małe szufladki. Aby zachęcić dziecko do chowania w nich zabawek, możemy kupić pojemniki w nadrukiem ich ulubionych bohaterów z bajek, które namiętnie oglądają. Dostaniemy je w wielu pastelowych kolorach, pasujących dla dziewczynki, ale także dla chłopca.

Z odpowiednio dobranymi pojemnikami, w pokoju dziecka w końcu zapanuje porządek, a każda zabawka, przytulanka, czy książeczka, znajdzie swoje miejsce. Pudełka nie są drogie, a na pewno bardzo się przydadzą. Małe pojemniki dostaniemy już za niecałe dziesięć złotych.