Salon Amanda

Ściany ze starych cegieł

Znajomi często wspominali iż wystrój wnętrz w naszym domu był dość niestandardowy i oryginalny, gdyż wraz z żoną byliśmy oboje zapalonymi gamerami, dekorując pokoje według inspiracji ulubionymi tytułami. Naszym najnowszym pomysłem było wyłożenie piwnicy, w której stworzyliśmy osobistą salę treningową, starymi cegłami.

Dekoracje z odzyskanych cegieł

stare cegły do domuWnętrze miało przypominać surowy pokój w budynku z gołych cegieł, i świetnie pasowało nam do reszty wystroju, silnie stylizowanego i niespotykanego. Wyłożenie pokoju cegłami znacznie zmniejszyłoby jego metraż, dlatego też niemal od razu zaczęliśmy zastanawiać się nad alternatywą. Okazały się nią płytki przypominające stare cegły do domu, wykonywane właśnie z cegieł odzyskanych z budynków przeznaczonych do rozbiórki. Wizualnie nie różniły się od faktycznych cegieł, choć oczywiście były znacznie cieńsze i po położeniu na ścianie nie zabierały przestrzeni. Ku naszemu zdziwieniu okazało się iż tego rodzaju płytki z cegieł można było dostać bardzo tanio, i w ogromnej ilości różnych odmian i kolorów, w zależności od rodzaju cegły z której były wycięte. Mogły być zarówno całkowicie surowe, jak i malowane ochronnym lakierem, a wiele firm sprzedających takowe płytki prowadziło również usługi ich montażu w wybranym miejscu.

Płytki ze starych cegieł były przede wszystkim bardzo imponujące wizualnie po położeniu na ścianę, choć oczywiście wymagały ostrożności przy kładzeniu, gdyż były dość delikatne. Niektóre posiadały też widoczne skazy i ubytki, tym bardziej polepszające ich wygląd i nadające autentycznego wyglądu w pokoju w którym służyły jako ozdoba. Ściana wyłożona płytkami z cegieł była bardzo imponującym elementem wystroju, a cały pokój tak wykończony zdecydowanie robił wrażenie.