Salon Amanda

Scrum w praktyce dla firm

Mój szef doszedł do wniosku, że trzeba będzie zainteresować się poszerzeniem naszych usług w taki sposób, że faktycznie będziemy mogli realizować te bardziej zaawansowane projekty. Sam postanowiłem brać udział w różnych projektach i dyskusjach, ale w końcu nasz szef doszedł do wniosku, że bardzo dobrą możliwością będzie wdrożenie metodologii scrum do naszej codziennej pracy.

Szkolenia ze Scrum

scrum master egzaminTo faktycznie dałoby nam bardzo dużo jeśli chodzi o efektywność realizowanych działań i prac, tak więc postanowiliśmy przede wszystkim sprawdzić rynek pracowników, jak to wygląda. Okazuje się, że scrum master egzamin i szkolenia z niego są bardzo potrzebne i na pewno nie będziemy chcieć mieć pracownika, który nie ma ich na swoim koncie. W końcu była to gwarancja, że dana osoba dobrze odnajduje się w codziennej pracy z taką metodologią, a nie chcieliśmy nikogo szkolić od nowa tym bardziej, że sami nie bardzo znaliśmy się na tym temacie. Mój szef postanowił jednak do tego tematu podejść bardzo rozsądnie i przede wszystkim sam zaczął interesować się Scrum i szkoleniami, które organizowane są przez liczne instytucje w mieście na tyle, że faktycznie można bardzo dobrze wybrać osobę ,która się tym wszystkim zajmie. Chodziło nam przede wszystkim o to, żeby od teraz każdy projekt był jeszcze lepiej potraktowany przez pracowników i aby klienci byli o wiele bardziej zadowoleni.

Mimo tego, że wiedzieliśmy, iż Scrum stale się będzie rozwijał, to postanowiliśmy do tego tematu podejść bardzo dobrze i nawet szykowaliśmy wszelkie tablice potrzebne przy codziennej pracy w Scrum, aby to nasz nowy pracownik nie miał żadnego problemu z wykonywaniem swoich nowych obowiązków. Scrum w naszej firmie rozwinął się na dobre i zatrudniliśmy kolejnego pracownika.