Salon Amanda

Skórzany styl przez lata

Dawniej noszenie skórzanych ubrań i dodatków kojarzyło się głównie z różnymi subkulturami oraz motorzystami. Obecnie wybór wszelkiego rodzaju materiałów, ciuchów i akcesoriów jest tak bogaty, a moda tak nieoczywista, że nikt już nie przypisuje danej rzeczy do jakiejś grupy społecznej, środowiska lub formacji.

Skórzana bransoletka do sukienki

skórzane bransoletkiPełno jest sklepów z biżuterię i dodatkami. Dostać możemy teraz dosłownie wszystko – kolczyki, wisiorki, bransoletki, torebki, buty, okulary zerówki lub przeciwsłoneczne. Wszystko dopasowane do różnych stylów, okazji, gustów ludzi. Moda się zmienia, ale nie wszystkie elementy z niej wychodzą. Skórzane bransoletki są tego dobrym przykładem. Kiedyś noszone były jako część stroju grup harleyowców, teraz dostępne w wielu wariantach – od tych kojarzonych z długimi motorowymi podróżami, aż po eleganckie i idealnie komponujące się z sukienkami. Kupić mogą je i kobiety, i mężczyźni. Wszystko zależy od wielkości, wzoru i kolorystyki. Przez pewien czas furorę robiły cienkie bransoletki ze skóry z elementami wykonanymi ze srebra lub złota. Ogrom był także takiej biżuterii zrobionej z cienkich, skórzanych pasków. Zawierały one różne zawieszki, często przedstawiające znak nieskończoności lub posiadające miejsce na wykonanie grawerowanego napisu. Skóra to jednak nie tylko bransoletki. Chociaż o nie najłatwiej i rzadko spotyka się skórzane kolczyki czy naszyjniki, to materiał ten posiada ogromne zastosowanie w produkcji torebek, butów czy ciuchów. Kojarzy się teraz z ekskluzywnością oraz ciekawym stylem.

Osobiście uwielbiam wszelkiego rodzaju biżuterię i podobają mi się różnorodne bransoletki wykonane ze skóry. Są one bardzo eleganckie i można je zestawić z najróżniejszymi ubraniami oraz innymi dodatkami czy to ze srebra, czy ze złota. Idealnie się komponują z klasycznym stylem, a także z tym bardziej vintage czy sportowym.