Salon Amanda

Skutery jako alternatywa dla elektrycznych wózków inwalidzkich

 

Osoby niepełnosprawne bardzo często spędzają większość wolnego czasu w domu. Są one uzależnione od innych – najczęściej od bliskich, ponieważ nie mają poza wózkiem inwalidzkim innego środka do przemieszczania się.

Stabilne skutery dla inwalidów i osób starszych

skuter inwalidzkiNa szczęście w Stanach Zjednoczonych stworzono nowoczesne urządzenia, jakimi są skutery dla osób niepełnosprawnych. Są to urządzenia całkowicie bezpieczne, z których korzystają nie tylko osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, ale również osoby starsze, schorowane, którym chodzenie sprawia już sporo trudności. Wózek inwalidzki trzeba napędzać siłą własnych rąk. Oczywiście są też wózki elektryczne, ale one nie osiągają takiej prędkości jak skutery. Za pomocą skutera inwalidzkiego osoba niepełnosprawna może szybko dostać się do sklepu, lekarza, galerii handlowej, do parku, nad rzekę i w wiele innych miejsc. Takim skuterem osoba niepełnosprawna może poruszać się po ulicy, po chodniku, po ścieżkach rowerowych. Warto od razu zaznaczyć, że skuter inwalidzki nie wygląda tak samo jak zwykłe skutery, które widywane są na co dzień na ulicach. Jest to rozwiązanie stabilne, w którym nie trzeba dodatkowo utrzymywać równowagi (u osób niepełnosprawnych byłoby to bardzo trudne). Skutery inwalidzkie posiadają zazwyczaj jedno koło z przodu oraz dwa koła z tyłu. Kierowanie skuterem jest banalnie proste. Wiadomo, że skuter nie będzie osiągał zawrotnej szybkości, bo to byłoby już niebezpieczne.

Można jednak swobodnie przemieszczać się po ulicy z prędkością 15 km/h. Na pewno jest to dobre rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych, które nie są przykute do łóżka i chcą mieć chociaż trochę swobody. Dzięki skuterom osoby niepełnosprawne mogą przynajmniej na chwilę zapomnieć o swojej niepełnosprawności i przemieszczać się bez problemu.