Salon Amanda

Solidne listwy do paneli

Na dzień dzisiejszy każdy kto kończy budowę swojego domu musi przykładać dużą wagę do jego wykończenia wewnątrz poszczególnych pomieszczeń. Nie da się ukryć, że bardzo istotnym elementem wyposażenia domów są podłogi. Obecnie sporo osób decyduje się na stworzenie podłogi pokrytej panelami. Niemniej jednak należy mieć na uwadze to, że nie wystarczy jedynie zakup samych paneli. 

Nowoczesne listwy wykończeniowe 

listwy mdfNa chwilę obecną największym uznaniem cieszą się panele w ciemnych kolorach, które imitują różne gatunki drewna. Sporo osób odwiedzających markety budowlane pyta o panele drewnopodobne, które będą imitacją buka, dębu czy jesionu. Niemniej jednak wiele osób robi ten błąd, że nie kupuje od razu listew wykończeniowych. Obecnie sporym uznaniem cieszą się listwy MDF. Wytwarza się je jedynie z naturalnych składników. W skład takich listew wchodzi przede wszystkim mieszanka lepiszczy z drobno zmielonymi wiórami drzewnymi. Tworzywo jakim jest MDF daje się niezwykle łatwo formować. Warto również zaznaczyć, że listwy MDF nie pękają podczas układania co często występowało w listwach drewnianych czy nawet tych wykonanych z tworzyw sztucznych. Na chwilę obecną listwy MDF możemy znaleźć w najróżniejszych wersjach kolorystycznych. W ostatnim czasie jednak zdecydowanie największą popularnością cieszą się listwy w kolorze białym. Chodzi bowiem o to, że mnóstwo osób posiada w domach białe ściany a takie listwy idealnie się z nimi komponują. 

Ogólnie rzecz biorąc inwestowanie w listwy MDF może być naprawdę trafionym pomysłem jeśli chodzi o wykończenie wnętrz. Na dzień dzisiejszy listwy tego typu możemy zakupić w dosłownie każdym markecie budowlanym. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że konieczne będzie wcześniejsze wykonanie pomiarów by wiedzieć ile metrów listew należy zakupić.