Salon Amanda

Specjalna folia do przygotowania kiszonki

Właściwe odżywianie zwierząt gospodarskich jest bardzo ważne. Bez odpowiedniego pożywienia krowy, świnie, czy konie nie będą rosły i się prawidłowo rozwijały. Warto zatem zadbać o to, by dostały one pełnowartościowe pożywienie, które dostarczy im niezbędnych składników odżywczych, a przy tym będzie im smakować.

Dobra folia do kiszonki z siana

folia do sianokiszonkiPrzykładem takiej wartościowej paszy będzie sianokiszonka. Podczas fermentacji sianko staje się smaczniejsze dla zwierząt, łatwo przyswajalne, nie pyli, a do tego jest pożywne. Nic więc dziwnego, że rolnicy tak chętnie robią sianokiszonkę dla swoich zwierzaków. Jak się robi takią kiszonkę? To banalnie proste. Jedyne co jest potrzebne to specjalna folia do sianokiszonki. Bele siana owija się folią i zostawia do czasu zakończenia procesu fermentacji. W ofercie można kupić folie czarne oraz białe. Czarny kolor ,,pochłania” promienie słoneczne, a biały je odbija. Przez to sianokiszonka zamknięta w czarnej folii będzie szybciej gotowa, a ta w białej wolniej. Obie wersje są przydatne. Czarna folia sprawdzi się do przygotowania kiszonki na bieżąco, a biała wtedy, kiedy zawinięte bele siana będą długo leżeć na pastwisku i będą użyte w późniejszym terminie. Dobra folia powinna być rozciągliwa, ale jednocześnie wytrzymała. Dzięki temu z łatwością można nią szczelnie owinąć sianko i nie martwić się o rozerwanie jej w międzyczasie. Przez rozdarcie siano miałoby dostęp powietrza i właściwa fermentacja nie doszłaby do skutku.

Reasumując, warto kupować folię do przygotowania sianokiszonki. Dzięki niej można stworzyć smaczne i pożywne pasze dla zwierząt gospodarskich. Do wyboru jest folia w kolorze czarnym i białym. Ważne jest to, by była ona elastyczna, rozciągliwa, a także odporna na uszkodzenia.